PiS ręką Lichockiej pokazał Polakom co o nich myśli!

PiS zmienia narrację – Lichocka nie „odgarniała włosów”, tylko poniosły ją nerwy z powodu… ataków posłów opozycji!

PiS przegłosowało ustawę o „rekompensacie” dla mediów publicznych. Projekt poparło 232 posłów, przeciw było zaś 220. Ustawa została wcześniej odrzucona przez Senat i przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu.

 

Pomysł „rekompensaty” został skrytykowany przez wszystkie kluby opozycji, w tym przez KO, Konfederację i Lewicę. „Macie okazje poprawić się, grzesznicy. Nie przesyłajcie tych pieniędzy TV Władza” – powiedział PiS-owcom Grzegorz Braun.

Małgorzata Kidawa-Błońska przychyliła się natomiast do wcześniejszego pomysłu marszałka Grodzkiego i zaproponowała, aby pieniądze te przeznaczyć na wsparcie Narodowej Strategii Onkologicznej: „PiS chce przekazać 2 mld zł na swoją telewizję. Potrzebujecie jej, bo boicie się prawdy. Boicie się, że Polacy zobaczą, jak lekceważycie ich problemy. Nie chcecie dać tych pieniędzy na leczenie raka. Ale mam nadzieję, że prezydent Andrzej Duda będzie miał tyle odwagi, żeby pojechać na oddziały onkologiczne i wytłumaczyć chorym, dlaczego nie do nich trafiły te środki”.

 

Alternatywa przedstawiona przez polityków Koalicji Obywatelskiej poparta została nawet przez niektórych polityków nacjonalistycznej prawicy. „Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Nic nie daje takiego raka jak telewizja reżimowa – dla zmylenia przeciwnika nazywana publiczną” – przyznał poseł Jakub Kulesza.

Protesty opozycji nie zrobiły na rządzących żadnego wrażenia. PiS-owcy promienieli ze szczęścia: najlepszy przykład „radości” zaprezentowała posłanka Joanna Lichocka, sprawozdawczyni ustawy, która triumfalnie pokazała swoim konkurentom środkowy palec. Postawę rządzących licznie skrytykowali posłowie innych opcji.

Właśnie PiS-owska większość przekazała 2 mld zł na utrzymanie reżimowej, partyjnej TVPiS. Tym samym odmówiła tych środków upadającym szpitalom, czy niepełnosprawnym. PiS-owska posłanka opatrzyła to takim komentarzem. Tyle ma do powiedzenia wyborcom. To pani poseł Lichocka. W ławach Sejmowych” – napisała na Facebooku Magdalena Filiks z klubu Koalicji Obywatelskiej.

W podobnym tonie wypowiedziała się prof. Joanna Senyszyn: „PiSłanka Lichocka pokazała kulturę po wygranym przez PiS głosowaniu w sprawie przekazania na TVP 2 mld zł. A jeszcze 2 godz. wcześniej, podczas posiedzenia Komisji Kultury, jako jej wiceprzewodnicząca, pouczała opozycję o konieczności kulturalnego zachowania. Znalazła się nauczycielka”. Pulę komentarzy zamknął jednak niezawodny przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, który zamieścił w social mediach zdjęcie Lichockiej i opatrzył je opisem: „Posłanka PiS o demokratycznej Polsce, o Polakach, o wartościach. Bez arogancji, z empatią, z głębi serca, po PiS-owsku”.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesPolka gorszego sortuKrzysztofJoannaMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

To jest posłanka. Jak wam nie wstyd wyborcy PiSu. Poziom polskiego parlamentu. Żenada. Nie ma dyskusji, jesjt tylko pisowskie chamstwo. Dno..

Joanna
Joanna

Nie dość że jest prymitywna chamka to jeszcze potencjalnym mordercą. To dzięki niej chorzy na raka będą umierali w cierpieniach. Tym przerazonym cierpiacym ludziom pokazała środkowy palec. Empatia typowa dla pis.

Krzysztof
Krzysztof

Proponuję nieustający konkurs na „damę ostatnią” wśród niewiast parających się polityką. Są już dwie kandydatki: Lichocka i Kempa. Wypowiedź tej ostatniej nt. partnera Roberta Biedronia podsunęła mi pomysł na nazwę konkursu…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tylko że słowo „dama” kompletnie tu nie pasuje.

Krzysztof
Krzysztof

No i o to chodzi. Przecież istnieje zwrot „dama lekkich obyczajów”…

Chermes
Chermes

Spójrzmy jednak na pozytywny aspekt całej sprawy. Dała przeciwnikom politycznym do ręki wspaniały oręż wyborczy.
Jeśli, oczywiście, opozycja bedzie chciała to wykorzystać zamawiając bilbordy i plakaty z wizerunkiem Lichockiej i wielkim napisem: – „Zachorowałeś na raka? Nie martw się. PiS się tobą zaopiekuje.”