PiS się raduje, że przewodniczącym klubu KO został Cezary Tomczyk, „przyjaciel uchodźców”

PiS się raduje, że przewodniczącym klubu KO został Cezary Tomczyk, „przyjaciel uchodźców”

Nowym szefem klubu parlamentarnego KO został Cezary Tomczyk, co niezwykle ucieszyło polityków PiS. Szybko znaleźli na niego haka i nie omieszkali go użyć. Paweł Szefernaker, w „Śniadaniu w Polsat News” natychmiast przywołał wypowiedź Tomczyka z 2015 roku , w której wyraził on przekonanie, że Polska jest w stanie przyjąć każdą ilość uchodźców.

Jeżeli twarz rządu Ewy Kopacz ma być nową jakością w polityce? Człowiek, który chciał ściągnąć tutaj każdą ilość uchodźców (…) niezliczoną liczbę uchodźców w ramach przymusowej relokacji do Polski ściągnąć, dziś jest nową twarzą Platformy Obywatelskiej”, mówił Szefernaker i zacierał ręce, bo jest przekonany, że powrót do wroga w postaci uchodźców ruszy Polaków i nastawi ich przeciwko partii opozycyjnej.

Pan Szefernaker ma jednak bardzo krótką pamięć i manipuluje faktami. Tomczyk bardzo ogólnie wypowiadał się na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców i w rozmowie z 18 września 2015 roku z Piaseckim w porannym programie RMF FM, przyznał, że owszem, jako kraj jesteśmy w stanie przyjąć każdą ich liczbę, ale „będziemy rozmawiać dopiero wtedy, kiedy będą spełnione nasze warunki, a nie wcześniej”.

Mało tego, poseł PiS udaje, że zapomniał, iż rząd PO/PSL nie był entuzjastą solidarności z uchodźcami i wręcz sabotował przygotowane przez UE zasady relokacji.

Warto tu przypomnieć kolejną wypowiedź Tomczyka, który w dwa lata później, w rozmowie z WP, nie ukrywał, iż „nikt z nas nie chciał, żeby tutaj przybyły jakieś tłumy muzułmanów. (…) Polska ma ogromne tradycje w pomaganiu innym. Nie chodzi o w pomaganiu ludziom, którzy szukają tutaj lepszego życia. Tym wszystkim młodym chłopakom i facetom, których widzimy na obrazach z południowej granicy. Chodzi o te matki i dzieci”.

Rzeczywiście te słowa mają być dowodem na antypolską postawę Tomczyka, który wbrew woli narodu, chciał zalać Polskę uchodźcami?

I tak nam wraca stary, dobry wróg. I wiara PiS, że Polacy znowu na to pójdą, znowu skupią się wokół partii prezesa, która jako jedyna przed tym wrogiem ich ochroni. I nadzieja, że zamanipulowanie wypowiedzią Tomczyka sprzed lat osiągnie swój cel i znowu dowalą PO.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Trudno nie zgodzić się z jednym z internautów, który napisał, „brunatnych zagrywek ciąg dalszy. Jak widać ofensywa anty-LGBT to za mało, trzeba odgrzać imigrantów. Polityka konsolidowania elektoratu za pomocą tworzenia wrogów, których ten elektorat będzie mógł nienawidzić, nie odchodzi po wyborach, tylko przybiera na sile. Oczywiście kiedy nastąpią fizyczne ataki na „ciapatych” i „tęczowych”, podżegacze będą deklarować niezgodę na przemoc i prężnie prowadzić śledztwa, aż do naturalnego umorzenia”.

Tamara Olszewska

Źródło: oko.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marekLehooRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Szahermaher głupkowato się cieszy, że on i jego banda kibicowali Tomczykowi, który wygrał, choć było oczywiste, że wygra. Na dodatek kłamie, że Tomczyk zapraszał uchodźców, choć ten powiedział dosłownie: „Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę – chodzi o to, żeby podział uchodźców w Europie był sprawiedliwy, chodzi o to, żeby zostały spełnione nasze warunki”. No ale szachrajstwo Szahermaher ma we krwi, inaczej ten mało rozgarnięty człeczek nawet w PiS-ie kariery by nie zrobił.

Lehoo
Lehoo

Szefernaker ? A czy to czasem nie ten ekspert od osrywania trollami kandydata Komorowskiego w wyborach prezydenckich ?

marek
marek

ta sama menda,dlatego teraz ma takie stanowisko.pisdzielcy zaliczyli mu to poświecenie !!!!!!

marek
marek

ten Szefernaker to kto to jest? czy to Polak czy uchodźca bo nie wiem, choć ma tak prawdziwie polskie nazwisko !!!!!!