„PiS sponsoruje Kościół i systemowo, ukrywa kościelne brudy, a Kościół gna owieczki do urn wyborczych”

Wg braci Karnowskich przemówienie Marian Turskiego było „zastawianiem pułapek na głowę państwa”!

Prawdziwą burzę wywołał na Twitterze artykuł Jacka Karnowskiego („Jażdżewski „antycypował”? Dobry żart. Scenariusz jest więcej niż precyzyjny, to poważna operacja socjotechniczna”), opublikowany w portalu wpolityce.pl, który nawiązując do obecnej kryzysowej sytuacji w polskim Kościele, znalazł proste jej wytłumaczenie:

„Scenariusz jest więcej niż precyzyjny: najpierw Jażdżewski, z błogosławieństwem Donalda Tuska, przygotowuje grunt, później profanacje Matki Bożej Jasnogórskiej, a teraz film Sekielskiego i towarzysząca mu histeria z elementami zorkiestrowanej nagonki” – pisze Karnowski.

Następnie pomijając sedno sprawy i tragedię ofiar ludzi Kościoła, autor insynuuje: „Tu chodzi o sprzężenie zmiany kulturowej, cywilizacyjnej, ze zmianą polityczną…”

Przenosząc się z kolei na Twittera Karnowski apeluje do społeczeństwa: „Najbliższa niedziela to będzie ważna data w historii Polski. Nie zawiedziemy naszych kapłanów, i będziemy tam, gdzie należy być w niedzielę, prawda? Nie zagramy w scenariuszu Sorosa, prawda? PODAJ DALEJ” – zwraca się do użytkowników portalu.

W odpowiedzi, na Twittere zawrzało:

„Ci co pójdą do kościoła, pójdą do kościoła. I nie zagrają tym ani w scenariuszu Sorosa, co jest czystym kretynizmem, ani w scenariuszu Kaczyńskiego/Karnowskiego” – zareagował Tomasz Lis.

„Kompletna kpina z wiernych. Tak jak gdyby chodzenie do Kościoła nie było pójściem na spotkanie z Bogiem, ale manifestacją tego albo owego. Wyjątkowy cynizm plus wredny emocjonalny szantaż” – dodał w innym wpisie szef Newsweeka.

Nie zawiedli w tej polemice duchowni: „Co to znaczy: idźmy się pomodlić, nie zawiedźmy naszych kapłanów?” – napisał o. Grzegorz Kramer „Eucharystia jest jakimś manifestem poparcia? Na serio chce Pan teraz rozgrywać świat Eucharystią? Na serio uważa Pan, że za pedofilami w sutannach stoi mityczny Soros? Przecież to jest kpina z ofiar.”

„… to jest potwierdzenie tego, czego tak się wypiera kościół i PiS – że żyją w symbiozie, obleśnym konkubinacie. PiS sponsoruje kościół i systemowo ukrywa kościelne brudy a kościół gna owieczki do urn wyborczych. W oparach antysemityzmu, walki z LGBT i neofaszyzmu” – zareagował na to Paweł Kania,

a Mszwed mocno podsumowuje tę dyskusję:

„Jesteśmy 4 dni po emisji „Tylko nie mów nikomu”. Dowody są bardzo mocne. Osób, które czują się odpowiedzialne w ramach episkopatu – zero. Nikt. Liczba dymisji – zero. Wierni powinni raczej pokazać KK żółtą kartkę i w niedzielę zostać i pomodlić się w domu zamiast w kościele”.

Dostaje się też przy okazji osobiście samemu autorowi:

„Jesteś przykładem tego, jak nisko może upaść dziennikarz dla paru groszy. Przypominam, że twarz ma się jedną, co w zawodzie dziennikarza jest dość istotne. Chyba zostanie wam tylko tv Republika albo Trwam. Niestety obie chyba nie będą tak hojne, jak podatnik” – skomentowała postawę autora Agnieszka Kobylarz, a Andrzej Jeczen rozwiewa jej ewentualne wątpliwości:

„Karnowski akurat ma dwie twarze. Nigdy nie wiem, kto jest kto :)” – ocenił.

/p/

Źródło: w polityce/ Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Małgorzata DombrowskaIKrzysztofMaciek123454321Jantarsama prawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gustaw
gustaw

To jest wlasnie obrazanie uczuc religijnyxh i lamanie prawa. Zamiast slowa Bozego glosi sie misje polityczna.

Maciek123454321
Maciek123454321

Sukienkowi, strzeżcie się!!! Z Watykanu nadciąga specjalny wysłannik papieża Franciszka – wasz Wielki Inkwizytor – arcybiskup Charles Scicluna. To on rozgonił episkopat chilijski. Będzie się działo.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Będzie bunt polskiej hierarchii KK, zobaczycie. Aż strach pomyśleć, co jeszcze wypłynie z tej kloaki, gdy w niej porządnie zamieszać.

Zwinka
Zwinka

Jestem pełna nadziei, że tak się stanie.

sama prawda
sama prawda

No pewnie polscy biskupi już drżą ze strachu! Mówiąc kolokwialnie On im może……itd

Maciek123454321
Maciek123454321

Otóż właśnie może. Jeżeli biskupi się nie podporządkują, będzie ekskomunika. I wtedy nastąpi schizma. Ja tam na pewno tępego katolstwa nie będę żałował.

jurek
jurek

A co w takiej sytuacji robi PKW? Powstają tajne raporty o łamaniu ciszy wyborczej w niedzielę głosowania?
Czemu dziennikarze nie zadają takich pytań temu organowi państwa?

Zbyszek
Zbyszek

Liczni Karnowscy są problemem Polski. Po co nam tyłu tych Karnowskich?

Jabis
Jabis

Siostry Karnowskie coraz GŁUPIEJSZE i … takie zapóźnione!? Semka ich wyprzedził.

Jabis
Jabis

U … u … u! „”Na serio uważa Pan, że za pedofilami w sutannach stoi mityczny Soros? Przecież to jest kpina z ofiar” – ripostuje o. Grzegorz Kramer. I w krytyce prawicowego publicysty idzie dalej.”
CÓŚ się dzieje?
I! … „Co to znaczy: idźmy się pomodlić, nie zawiedźmy naszych kapłanów? Eucharystia jest jakimś manifestem poparcia? Na serio chce Pan teraz rozgrywać świat Eucharystią?
😉 To … ich jezuita z Opola rozPISił?

Małgorzata DombrowskaI
Małgorzata DombrowskaI

To kapłani zawiedli prawdziwych wiernych a pseudokatolikom i tak wszystko jedno. Posłuchaja karnowskiego.

Waldemar
Waldemar

Pisałem wielokrotnie, że Kościół powinien zrezygnować z jakiegokolwiek – podkreślam to ost. słowo – wspierania rządzącej partii, bo jest to przyjaźń toksyczna, co widać choćby w takich deklaracjach i apelach Karnowskich. Ktoś tu niestety ogonem na mszę dzwoni.

Szczery
Szczery

Takie piduarskie pieski ujadają i na to niema rady, choć ich ujadanie coraz bardziej przesycone jadem.
A przy okazji kto powiedział, że w wierze i kontakcie wiernych z Panem Bogiem potrzebni są pośrednicy! Od zawsze, od kiedy istnieje ludzkość kastę szamanów, czy kaplanów cechowało manipulatorstwo, pazerność i szereg innych nienajlepszych cech..niestety.I nie jest w tym nic złośliwego.

Jantar
Jantar

UWAGA!!! Emisja dokumentu Sekielskiego na kanale WP jutro i w piątek o 23.00 oraz w niedzielę po północy! Info z portalu press.pl 🙂 Obstawiałam wprawdzie TVN24, ale lepiej, że będzie na WP – przynajmniej to kanał dostępny w naziemnym muxie, chociaż są pewne ograniczenia w dostępie. W sieciach kablowych WP dostępne jest od najniższych pakietów, a TVN24 dopiero w pakietach średnich lub nawet najwyższych.

Krzysztof
Krzysztof

Oczywiście trzeba powiedzieć, że to nie jest obraz całego kleru. Są to parszywe, czarne owce w tym stadzie. Ale trzeba też zadać sobie pytanie czy do kontaktów z Bogiem który jest wszechobecny potrzeba człowiekowi wierzącemu w Boga pośrednika jakim jest kler. Czy do tego by rozmawiać z Bogiem potrzeba kapiących złotem świątyń. Pytanie jest retoryczne zwłaszcza gdy spojrzymy na to czym jest RYDZYK ZŁODZIEJ w Polsce to współczesna czarna zaraza (dżuma XXI wieku) pochłania nie pojęte ilości ludzi unicestwiając ich intelektualnie. A to jest dużo gorsze od śmierci fizycznej, bo ludzie są jak zombi, martwi za życia, bezwolni w postępowaniu… Czytaj więcej »