PiS szykuje zmiany państwa i ustroju

Kaczyński: „Niedzielne wybory uzupełniające pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest całkowicie możliwe”

W rozmowie z Polską Agencją Prasową jeden z polityków partii rządzącej zdradził się z planami dotyczącymi kluczowych zmian ustroju państwa, sądów i administracji. Będą one zgłaszane i procedowane dopiero po podpisaniu umowy koalicyjnej.

 

Jakie to ustawy? O ograniczeniach liczby sędziów w Sądzie Najwyższym, połączeniu Izb Dyscyplinarnej z Karną, a Izby Cywilnej z Izbą Pracy.

Zmiany nastąpią nie tylko w SN, ale też Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz w sądach powszechnych i administracyjnych.

 

Sprawa podziału Mazowsza na dwa województwa wydaje się być już postanowiona. Pozwoli to PiSowi zdominować opozycję w stolicy. W tej chwili Koalicja Obywatelska na Mazowszu ma zaledwie jeden głos przewagi. Nowe wybory samorządowe zostały już zaplanowane, przewidywany termin to przełom października i listopada.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Polakom pozostaje bezczynnie patrzeć, jak partia rządząca zmienia im ustrój – bez referendum Konstytucyjnego, bez ich zgody. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Zjednoczona Prawica, która od paru miesięcy nie potrafi się dogadać, ostatecznie do porozumienia nie dojdzie i umowy koalicyjnej prędko nie podpisze. W przeciwnym przypadku pozostanie nam liczenie na cud.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AnnaWaldemarIrenaKundziaZiom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Zamiast żyć mrzonkami o tym, że „wadza” się nie porozumie zacznijmy się przeciwstawić zmianie ustroju w Polsce. To chyba niemożliwe żeby większość Polaków nie rozumiała do czego mają prowadzić te przekształcenia to make Kaczafi. Jeśli nie rozumieją i dalej moszczą się w tej doopie, to niech dzieje się zniszczenie.

Marek
Marek

To nie jest niemożliwe, to PEWNE. Większość polaków nie rozumie tego. Większość polaków nie rozumie co to ustrój, co to demokracja, co to dyktatura co to faszyzm, co to praworządność, co to trójpodział władz, co to sprawiedliwość, co to wolność i tym podobne lewackie hasełka. I większość polaków ma to w dupie. Ważne by kaska za bahora i krowę leciała. Ważne jest co ksiądz, święty pedofil, mówi z ambony. „Nauka” kościoła to wciąż dla wielu jedyne źródło zrozumienia świata. Dla reszty jest niewiele lepiej. Bo skąd prosty polak, nawet po szkole średniej czy marnych studiach, ma mieć chęć rozważać kwestie… Czytaj więcej »

Anna
Anna

To nie Polacy, o przede wszystkim koalicja niczego nie rozumie. To my wybraliśmy ludzi, którzy mieli strzec m.in. wolności, a widzą tylko własny interes i ściągają nas na dno. Mam wyrwać chodnikową płytę i bić się z PIS-em?!!! A co w tym czasie będą robić przedstawiciele koalicji? Bronić własnych pensji??? Gdyby w wyborach koalicja uzyskała liczbę głosów równą okrągłe zero, to może rozpocząłby się u nich trudny i jakże bolesny proces myślowy. Ale nic nie muszą. „Pracują dla ojczyzny”, a praca dla ojczyzny, to praca na własne konto bankowe. Kasa wpływa. Więc nie łudźmy się – jako wyborcy- że coś… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Politycy są tacy jakich my tworzymy. Robią tyle ile od nich wymagamy. W państwie demokratycznym to obywatel stoi nad władzą, nie odwrotnie, ale Polacy nadal tego nie pojmują. W Polsce nadal obowiązuje mentalność „jak nie głosowałeś to nie masz prawa narzekać” to jedna z bzdur potwierdzających, że Polak nie rozumie idei państwa i ustroju. Niegłosujący Polak może to robić bo to jedyna forma protestu i okazania niezgody na obecny system jaką zły system mu daje. Może robić to, albo próbować ten system obalić, a jedną z form obalenia systemu jest właśnie rewolucja, która bardzo często prowadzi do tego co prześmiewczo… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Fakt. Problemem nie jest sam PiS, problemem są jego wyborcy.

Anna
Anna

Na cud? Nie- na wzięcie przykładu z Białorusi.

Jantar
Jantar

Przecież to było do przewidzenia, że Kaczyński zmieni ustrój bez większości konstytucyjnej i bez zmiany konstytucji! A przynajmniej spróbuje tak zrobić. Chociaż skoro wszystko to ma być ogłoszone dopiero po podpisaniu umowy koalicyjnej to wydaje mi się, że Kaczyński jednak liczy na to, że wciągnie do koalicji rządzącej PSL i Konfederację, których głosy dadzą mu większość konstytucyjną do zmiany nie tylko ustroju, ale i konstytucji. W każdym razie referendum konstytucyjnego na pewno nie będzie, bo doskonale wie, że by przegrał. Tak samo, jak i referendum w sprawie dalszego członkostwa Polski w Unii Europejskiej nie zrobi, bo też by to przegrał.… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Nie mogę wyedytować, więc jeszcze dodatek…

Coś mi się wydaje, że Kaczyński zniesie też limit kadencji prezydenckich, żeby Duda znów mógł startować w wyborach. O ile po prostu nie zmieni zapisu, że prezydent wybierany będzie dożywotnio, bez konieczności reelekcji co jakiś czas. Tym sposobem zapewni sobie Dudę w pałacu na przynajmniej 20 lat, bo gdzie by znalazł drugiego takiego, na którego lud chętnie zagłosuje?? A w zamian za to Duda podpisze absolutnie wszystko, co mu podsuną i to nawet bez czytania. Zresztą już dziś podpisuje.

Irena
Irena

” Zapewni sobie ,,,,na 20 lat „…..zli ludzie tyle nie zyja !!!

smętek
smętek

Jest odwrotnie. Dobrzy ludzie szybko umierają a źli żyją długo.

Jantar
Jantar

Niektórzy jednak żyją. Przykład? Fidel Castro. Kaczyński też pożyje. Czarnecki już zresztą ogłosił w jakimś wywiadzie, że „prezes PiS będzie rządził przynajmniej do 90-i”. Nawet, gdyby miał być żywą mumią, jak Breżniew to nadal będzie rządził, jeśli będzie żył.

Lisa
Lisa

Ludzie mają 500+, disco polo, piwo i grilla. I wystarczy. Większość jest zadowolona. Niestety…

Ziom
Ziom

Art. 44 Konstytucji RP
Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn.

Kundzia
Kundzia

Mieliśmy szansę wykopać pisiorów ale ją straciliśmy,teraz pozostaje nam tylko patrzeć i cieszyć się że jeszcze nie wyprowadził nas z unii choć lada moment to nastąpi.Jednak historia się powtarza dać nam trochę wolności i naród głupieje i nie potrafi tego uszanować i wykorzystać.Zawsze się trafi jakiś kaczor który niszczy to co inni latami budowali.No ale cóz jak pozwalamy to do kogo można mieć pretensje?

Marek
Marek

Szansę wykopać pis mamy i będziemy mieć zawsze. Nie będzie to jednak wykopanie metodą demokratyczną, bo demokracja w Polsce nie istnieje. Nie będzie to też raczej wykopanie metodą pokojową, bo faszystowska władza uznaje dyskusję za słabość i nie liczy się z pokojowymi metodami rozwiązywania konfliktów. A pretensję należy mieć do samych siebie. Do tych uważających się za demokratów, ale nie chcących demokracji bronić ani o nią walczyć. Do tych, którzy z barbarzyńcami i zaborcami chcieli rozmawiać (jak mi się zdaje na wojnie takich nazywa się sprzedawczykami i zdrajcami, a u nas? ). Pretensje można też mieć do pokolenia solidarności, które… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

JP2 doskonale wiedział, co robi nalegając na podpisanie przez Polskę takiego konkordatu i wprowadzenie religii do szkół. To była oczywista oczywistość, że prędzej czy później doprowadzi to do wprowadzenia państwa wyznaniowego podległego Watykanowi, czego już od dawna mamy symbole we wszystkich urzędach i szkołach w postaci powieszonego krzyża ponad godłem państwa!!!! A to w heraldyce oznacza właśnie, że państwo jest podległe Watykanowi. I o tym nikt nic nie mówi – zresztą mało kto w ogóle o tym wie. Wiedział o tym doskonale prof. Gieysztor i może wie doskonale kilu heraldyków zajmujących się tym tematem, ale kto pytał czy pyta ich… Czytaj więcej »

smętek
smętek

„Miałeś, chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór: czapkę wicher niesie…..”.