PiS teraz wprowadza głosowanie korespondencyjne, a dwa lata temu sam je skasował z ordynacji

30 milionów wyrzucone w błoto. Zdaniem Horały winne są samorządy i Senat

Rządząca partia z jej prezesem na czele, nie bacząc w zasadzie na nic, prze do przeprowadzenia 10 maja wyborów prezydenckich. Jak wiadomo, w nocy – w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – zmieniono Kodeks wyborczy. Wprowadzono możliwość głosowania korespondencyjnego dla osób na kwarantannie i tych powyżej 60. roku życia.

 

A to właśnie PiS dwa lata temu wyrzucił z ordynacji wyborczej to rozwiązanie. Jak twierdził wtedy poseł PiS Marcin Horała, miało to wyeliminować fałszerstwa wyborcze. – „Domykamy tę dziurę w systemie wyborczym, umożliwiającą proceder kupowania głosów” – mówił Horała, ówczesny wiceprzewodniczący sejmowej komisji nadzwyczajnej, która zajmowała się zmianami ordynacji wyborczej.

Używał też innych argumentów, przemawiających za anulowaniem głosowania korespondencyjnego. – „W takim głosowaniu nie ma absolutnie żadnej możliwości sprawdzenia, czy w ogóle głosuje osoba uprawniona, czy jakaś inna, czy głosuje w sytuacji zapewniającej tajność głosowania, czy nie znajduje się pod jakimś naciskiem, pod wpływem manipulacji. Nie mamy żadnej możliwości sprawdzenia, czy te istotowe, niezwykle ważne cechy głosowania, które chcemy zapewnić, faktycznie zostały zapewnione” – mówił Horała podczas posiedzenia Sejmu.

 

„Hańba, Panie Horała. Widać, gdzie macie pandemię, chorych, lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe ich ratujących, ich rodziny. W dupie macie. Liczy się tylko władza”;

– „Horała jak chorągiew na potrzeby wichury!”; – „Co ma wspólnego z pomocą dla firm, ludzi wsadzenie poprawki zmiany Kodeksu Wyborczego? Można jeszcze było dopisać poprawkę, że PiS rządzi do końca świata”; – „Po co wysiłki i poświęcenie pracowników służby zdrowia teraz jak fundujecie 10 maja każdemu Polakowi program covid+?” – komentowali sprawę internauci.

bt

Źródło: sejm.gov.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Jakby senat miał jaja to by im tę „poprawkę” przetrzymał 30 dni i nikt nie zdążyłby w 15dniach złożyć, ale senat nie ma jaj. Szantaż w postaci „tarczy” będzie skuteczny bo „polacy” „potrzebują” tego gówna, które i tak nic nie pomoże.