PiS tworzy następny Instytut – na początek za 75 mln zł

„Można by powiedzieć, że budżet państwa jest tak zrównoważony, jak Marian Banaś kryształowy”

Lekarze nie mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, nauczyciele też nie… Można by wyliczać grupy zawodowe, które w większości niechętne PiS, nie dostaną należnych im pieniędzy. Za to obecna władza lubuje się w powoływaniu kolejnych instytucji, na które środki pochodzą z budżetu państwa, czyli z pieniędzy nas wszystkich.

W Sejmie jest już projekt ustawy powołującej Instytut Solidarności i Odwagi. Na „pierwsze wyposażenie w środki obrotowe” – jak to określono – dostanie on 75 mln zł jednorazowej dotacji z budżetu państwa.

Czym się będzie zajmował? Honorowaniem i upamiętnieniem osób, które niosły pomoc Polakom „będącym ofiarami zbrodni sowieckich, nazistowskich zbrodni niemieckich, zbrodni z pobudek nacjonalistycznych lub innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodni wojennych, w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.” – czytamy w projekcie ustawy. W Instytucie szykują się „ciepłe posadki” dla kilku osób, które powoła minister kultury na stanowiska kierownicze.

W uzasadnieniu projektu, pod którym podpisani są posłowie PiS, uwagę przykuwa następujące stwierdzenie. – „Musimy pamiętać także o tych, którzy często w odległych zakątkach świata dawali schronienie uciekinierom z nieludzkiej ziemi. Bez nich nie przetrwałoby wiele polskich istnień”.

Można by przypuszczać, że PiS jednak docenia pomoc, którą otrzymywali przez lata Polacy. Jak to się jednak ma do nagonki propagandowej PiS przeciw przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu? Obłuda, cynizm, głupota? Jak kiedyś PiS wytłumaczy się z tego, że ich rząd nie pozwolił na przyjęcie ani jednego uchodźcy?
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jacekPolka gorszego sortuJankamagdalenaNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Kolejna wydmuszka. Wszystkie stołki już obsadzone, a głodnych pisiaków wciąż przybywa, to się tworzy jakieś kolejne gówienko, żeby sobie zarobili.

Samocha
Samocha

Kabaret żaden by tego nie wymyślił. Sama nazwa zakrawa na kpiny z samych siebie. Szczyt hipokryzji i obłudy. W celu…? odwracania kota ogonem.

Nihil
Nihil

Cioteczny wuj ….To się nazywa prowadzic interesy bez wysiłku i lupić NASZE pieniazki

magdalena
magdalena

Co tak mało? Tylko 75 mln? Przecież tam znajdzie się wiele gęb pisowskich żądnych naszej podatników kasy. To stanowczo za mało, dajcie chociaż 200 mln na początek.

Janka
Janka

Ciekawe kogo posadzą na najwyższym stołku tego Instytutu, może Piotra Dudę, bo po tym jak zlikwidował częściowo handel w niektóre niedziele, to nie ma nic do roboty. Należało by zlikwidować ten pseudo związek, który zagrabił na własny użytek logo pierwszej Solidarności, a pozostali z tego ugrupowania i tak prawdopodobnie zajmą ciepłe posadki w Instytucie. A może sam Macierewicz weźmie w swoje władanie ten Instytut, bo temat smoleński już się zużył?! Można by liczyć na istotny pożytek z takiego obrotu sprawy, o ile zlikwidowane zostały by te bezproduktywne instytucje – pożeracze środków budżetowych.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Patronatem „honorowym” obejmie tę „instytucję” prezes Jarozbaw, bo zwłaszcza ODWGA jest mu bardzo bliska.

jacek
jacek

(…)A może sam Macierewicz weźmie w swoje władanie ten Instytut, bo temat smoleński już się zużył?!(…)
Ile razy mam pisać, że bez Smoleńska nie ma PISu?