PiS utworzy sieć sklepów kontrolowanych przez państwo? – „Następny krok to muszą być kartki!”

PiS utworzy sieć sklepów kontrolowanych przez państwo? – „Następny krok to muszą być kartki!”

„Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno czymś, co by uzupełniło to, nad czym teraz pracujemy, czyli obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych” – powiedział w programie money.pl wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.  Jak stwierdził, jeszcze w tym roku ma się zakończyć budowa Narodowego Holdingu Spożywczego, znanego również pod nazwami Krajowa Grupa Spożywcza bądź Polska Grupa Spożywcza.

 

Prace nad tym już trwają. Koncepcję tworzenia tego projektu przygotowuje firma doradcza KPMG. Umowę podpisano 30 kwietnia.

Internauci mieli jednoznaczne skojarzenia: – „Po co ludzie mają zarabiać, ludzie mają pracować i wiernie służyć partii, taki model już kiedy był….. PRL”; – „Następny krok to muszą być kartki!”;

 

– „Ceny urzędowe, regulowane czy umowne? Książki skarg i wniosków też powieszą dla ludu pracującego?”; – „Ceny urzędowe, kartki, PGR-y i czyn społeczny”; – „Niedługo wszystko upaństwowią w imię GŁUPOTY PLUS!!!!”.

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że PiS od dłuższego już czasu ma zakusy na kontrolowanie lub przejęcie jakieś sieci sklepów. Pod koniec 2018 roku wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w RMF FM mówił: – „Przydałoby się, żeby Lidl był polski”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PiotrAntoniJantarZwinkaPredator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sławek
sławek

już nie ma gdzie obsadzać swoimi to się tworzy nowe …..

Maciek123454321
Maciek123454321

30 mln bezsensownie wydrukowanych kart wyborczych się potnie, i z sensem zadrukuje się na odwrocie jako kartki żywnościowe. Nie zmarnują się, spoko. A przy tym te kartki na żarcie będą trudne do podrobienia, bo podobno mają jakieś super zabezpieczenia.

Zbyszek
Zbyszek

PGR już mamy. Na razie tylko w Janowie ale ścieżka została przetarta.

Predator
Predator

Jeszcze mu kolektywizacja rolnictwa (PGR-y) została i świat można doganiać.

Zwinka
Zwinka

Znałam kiedyś kobietę, która w latach transformacji za Chiny Ludowe nie mogła pojąć, jak to jest, że ten sam towar w różnych sklepach ma różne ceny. Awanturowała się i pisała skargi. To państwo powinno wyznaczać ceny, bo porządek musi być. Ten tam u góry też z takich, więc jest oczywiste, że ściąga Polskę z powrotem w okowy socjalizmu, oczywiście z ludzką twarzą, czyli socjalizm tak, wypaczenia nie. Tyle że od wypaczeń to aż się Polska ugina. Byłam co prawda przekonana, że najpierw zabierze się za wolne media, ale nie, widocznie kolejne zastępy chłopaków domagają się milionów ( a co, oni… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Państwowa sieć sklepów spożywczych? Już kiedyś była. Nazywała się „Społem”. Przez całe lata był taki sklep w pawilonach na moim osiedlu. Jedyny spożywczy do lat 90-ych, kiedy pojawił się pierwszy prywatny. Mówią o wykupieniu już istniejącej sieci? Nie będzie to trudne, bo jak Kaczyński wyprowadzi nas z Unii to wyjdzie z Polski cały kapitał zagraniczny i wszystkie sieci handlowe będą mogli kupić. I jedną pewnie kupi państwo, a resztę Rydzyk i pisowscy przedsiębiorcy, jak rodzina Szumowskiego. W końcu swoi też muszą zarobić, a branża spożywcza to nie jakiś krótki sezon zarobku – jedzenie każdy Polak kupuje zawsze i niezależnie. No… Czytaj więcej »

Antoni
Antoni

Fajny pomysł, proponuję jeszcze odtworzyć PGR -y. Można by je nowocześnie nazwać „Narodowe Gospodarstwa Rolne”, pamiętam je, mało pracy i do domu można było coś zabrać. Przecież to oczywiste, że państwowe jest lepsze niż prywatne. Może znowu doczekamy się kartek – też były fajne – rząd przydzielał mięso i wódkę, chleb i cukier, masło. Nawet na buty i papierosy można było kartki dostać. Były też talony na samochody i paliwo, to był prawdziwy interes, pan Stasio nalewkowy z CPN-u nawet domu się na tym dorobił. Walił pieczątki na dystrybutor obok kartki, kasę brał i git. Tylko często trzeba było malować… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr

Nienawidzę ich i nie usprawiedliwiam debilnych działań PiS, ale wypisywanie takich bzdur to tylko poziom typowego POwca…