PiS wdraża „plan B” wobec Banasia? – CBA zawiadomiło prokuraturę po kontroli jego oświadczeń majątkowych

Banaś nie ma już dostępu do tajemnic państwowych – kolejny punkt planu „B” PiS-u?

O „planie B”, który ma być zastosowany wobec Mariana Banasia mówił dziś Mateusz Morawiecki. – „Doszedłem do takiego przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłaniać pana Mariana Banasia do podania się do dymisji. Myślę, że pan prezes NIK dzisiaj poda się do dymisji. Jeżeli tak się nie stanie, mamy również, można tak powiedzieć, „plan B” w tej sprawie” – stwierdził.

 

A Marian Banaś – przynajmniej na razie – nie zamierza podać do dymisji. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej NIK napisano: – „W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła. Jednocześnie zapewniamy, że Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą”.

Chwilę później pojawił się inny komunikat, tym razem na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – „W związku z ustaleniami kontroli 29 listopada 2019 roku CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu” – czytamy w komunikacie.

 

CBA informuje, że 28 listopada 2019 r. zakończyło procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. – „Kontrola wykazała nieprawidłowości, które – w ocenie CBA – uzasadniają skierowanie sprawy do prokuratury. W toku czynności pokontrolnych opisanych w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym kontrolowany Marian Banaś złożył 23 października 2019 roku zastrzeżenia do ustaleń CBA. Zastrzeżenia te zostały w całości odrzucone przez Biuro, o czym kontrolowany został poinformowany 28 listopada 2019 roku” – głosi komunikat.

Przypomnijmy także, że wczoraj „Kaczyński i Kamiński spotkali się z Banasiem – „Zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZbyszekAndrzejJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

A może niech Banaś napisze list do prezydenta Dudy, tak jak Marek F. ? Panu F. to nie pomogło, nie chcieli się wywiązać z obietnic i siedzi w ciupie, ale może Banaś będzie miał więcej szczęścia. Albo ma mocniejsze kwity. Zaryzykuje ?

Andrzej
Andrzej

Oczywiście, że ma kwity. Możę prześwietlić majątki prezesa, premiera i innych „włatcuf”

Zbyszek
Zbyszek

Czy to jest wściekły atak wiadomych sił na kryształowo uczciwego Banasia, inspirowany przez określone kręgi i finansowany z niejasnych źródeł?