PiS wpadł jak śliwka w kompot. Pracownicy PIP nie chcą pracować w niedzielę

Porażka PiSu i "Solidarności": klienci sklepów nie chcą robić zakupów w tygodniu

Zła passa PiS w stanowieniu prawa trwa. Co ustawa to niewypał… Jeszcze rządzący nie uporali się ze skutkami ustawy o IPN, jeszcze nie poszło im do końca z KRS, a już odbija im się czkawką ustawa o zakazie handlu w niedzielę.  Jak informuje „Fakt” buntują się pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy wraz z wejściem w życie zakazu muszą sprawdzać, czy przedsiębiorcy nie łamią nowego prawa. Skierowali w związku z tym list do Głównego Inspektora Pracy, w którym domagają się wolnych niedziel twierdząc, że zlecanie im obowiązków w dzień świąteczny jest „wbrew normom prawnym”.

„Wyraziliśmy sprzeciw wobec systematycznego i instytucjonalnego zatrudniania naszych pracowników w niedziele – w naszej ocenie jest to wbrew normom prawnym wyrażonym w art. 58 naszej ustawy” – czytamy komunikacie Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

„Komisja Krajowa zastanawia się, czy inspektorzy pracy, to jacyś »inni« pracownicy, do których powyższe, negatywne, skutki pracy w niedziele i święta miałyby się nie odnosić?” – pytają autorzy listu.

Pracownicy PIP zwracają uwagę, że osoby pracujące w niedziele „częściej i bardziej narażone są na wyczerpane emocjonalnie oraz częściej zdarzają im się urazy”.

„W Europie 40% osób, które pracują w niedziele doświadcza konfliktu praca-dom. Trudności w pogodzeniu harmonogramu pracy z życiem pozazawodowym nawet 30-krotnie zwiększają ryzyko wystąpienia poważnej choroby psychicznej. Niemożność należytego wywiązania się z ról prywatnych (rodzica, małżonka) koreluje też z podwyższonym ciśnieniem tętniczym i nadużywaniem alkoholu oraz ogólnie większą liczbą problemów zdrowotnych” – napisali związkowcy zawodowy.

/p/

Źródło: Fakt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Lubomir Petrów PahutaMarcinAgata ZawadzkaZbyszekSobie-pan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A po kiego komu PIP ! Usłyszałam dziś w radio Janusza Śniadka, który namawiał obywateli do składania donosów na łamiących zakaz zbrodniarzy, o przepraszam, handlarzy. Obywatelu ! I ty możesz zostać sygnalistą !

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Sygnalista. Ładnie brzmi. Podczas wojny o takich ludziach mówiono kapuś. Potem przylgnęło do nich określenie „kabel”. Tak czy inaczej jakby gówna nie nazwać i w jakim opakowaniu nie podać smierdzieć będzie.

pinki
pinki

Samozaoranie PIS trwa w najlepsze. Kupiłem popcorn, będzie zabawa. W swej głupocie są tak żałośnie śmieszni.

Marcin
Marcin

Patrz a ja z popcornem na tym portalu się bawię.

magdalena
magdalena

Popieram pracowników PIP, niech ustawodawcy czyli PIS wraz z Solidarnością kontrolują czy przestrzegany jest zakaz handlu w niedzielę.

Zwinka
Zwinka

Najlepiej w składzie Czterej Pancerni i Pies.

Sobie-pan
Sobie-pan

Nie tak całkiem „PiS wpadł jak śliwka w kompot.” Przeciez Morawiecki z kurduplem, a przy okazji „Caryca-Suski”- maja nielimitowany czas pracy ! Brudzinski tez, to niech łażą całymi niedzielami zaraz po mszy i sprawdzaja kto handluje, a kto nie.

Zbyszek
Zbyszek

W sumie racja. Ich to najbardziej obchodzi.

Agata Zawadzka
Agata Zawadzka

„W Europie 40% osób, które pracują w niedziele doświadcza konfliktu praca-dom. Trudności w pogodzeniu harmonogramu pracy z życiem pozazawodowym nawet 30-krotnie zwiększają ryzyko wystąpienia poważnej choroby psychicznej. Niemożność należytego wywiązania się z ról prywatnych (rodzica, małżonka) koreluje też z podwyższonym ciśnieniem tętniczym i nadużywaniem alkoholu oraz ogólnie większą liczbą problemów zdrowotnych” – napisali związkowcy zawodowy.”
————————————————————————-
Nie dotyczy to:
sprzedawców
kierowców
służb miejskich
pracowników mediów
pracowników służby zdrowia
i robót porządkowych.
Dlaczego?
Wymienieni pracownicy nie mają domów, rodzin a alkohol piją symbolicznie.

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Zapomniała Pani dodać do tej listy jeszcze żołnierzy, policjantów, wszelkiej maści ochroniarzy od tych na parkingach po tych prezydenckich. Energetyków, seriwsantów róznych branż, A również browarników, marynarzy, pilotów komunikacyjnych. Ludzi wszelkich zawodów wymagających ciągłości. Cały problem w tym że nie chodzi o to że ludzi zmusza się do pracy w niedziele czy też wymusza by właśnie niedzielę mieli wolną. Problem że wymusza się by jedynie określone zawody w ten dzień nie pracowały. A to tylko dlatego że jest zapotrzebowanie na ich pracę w ten dzień. I problem tylko by ta praca była odpowiednio wynagradzana, jak każda poza ustalonymi tygodniowymi normami.… Czytaj więcej »