PiS wpadł jak śliwka w kompot. Pracownicy PIP nie chcą pracować w niedzielę

PiS wpadł jak śliwka w kompot. Pracownicy PIP nie chcą pracować w niedzielę

Zła passa PiS w stanowieniu prawa trwa. Co ustawa to niewypał… Jeszcze rządzący nie uporali się ze skutkami ustawy o IPN, jeszcze nie poszło im do końca z KRS, a już odbija im się czkawką ustawa o zakazie handlu w niedzielę.  Jak informuje „Fakt” buntują się pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy wraz z wejściem w życie zakazu muszą sprawdzać, czy przedsiębiorcy nie łamią nowego prawa. Skierowali w związku z tym list do Głównego Inspektora Pracy, w którym domagają się wolnych niedziel twierdząc, że zlecanie im obowiązków w dzień świąteczny jest „wbrew normom prawnym”.

„Wyraziliśmy sprzeciw wobec systematycznego i instytucjonalnego zatrudniania naszych pracowników w niedziele – w naszej ocenie jest to wbrew normom prawnym wyrażonym w art. 58 naszej ustawy” – czytamy komunikacie Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

„Komisja Krajowa zastanawia się, czy inspektorzy pracy, to jacyś »inni« pracownicy, do których powyższe, negatywne, skutki pracy w niedziele i święta miałyby się nie odnosić?” – pytają autorzy listu.

Pracownicy PIP zwracają uwagę, że osoby pracujące w niedziele „częściej i bardziej narażone są na wyczerpane emocjonalnie oraz częściej zdarzają im się urazy”.

„W Europie 40% osób, które pracują w niedziele doświadcza konfliktu praca-dom. Trudności w pogodzeniu harmonogramu pracy z życiem pozazawodowym nawet 30-krotnie zwiększają ryzyko wystąpienia poważnej choroby psychicznej. Niemożność należytego wywiązania się z ról prywatnych (rodzica, małżonka) koreluje też z podwyższonym ciśnieniem tętniczym i nadużywaniem alkoholu oraz ogólnie większą liczbą problemów zdrowotnych” – napisali związkowcy zawodowy.

/p/

Źródło: Fakt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "PiS wpadł jak śliwka w kompot. Pracownicy PIP nie chcą pracować w niedzielę"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka

A po kiego komu PIP ! Usłyszałam dziś w radio Janusza Śniadka, który namawiał obywateli do składania donosów na łamiących zakaz zbrodniarzy, o przepraszam, handlarzy. Obywatelu ! I ty możesz zostać sygnalistą !

Lubomir Petrów Pahuta

Sygnalista. Ładnie brzmi. Podczas wojny o takich ludziach mówiono kapuś. Potem przylgnęło do nich określenie „kabel”. Tak czy inaczej jakby gówna nie nazwać i w jakim opakowaniu nie podać smierdzieć będzie.

pinki

Samozaoranie PIS trwa w najlepsze. Kupiłem popcorn, będzie zabawa. W swej głupocie są tak żałośnie śmieszni.

Marcin

Patrz a ja z popcornem na tym portalu się bawię.

magdalena

Popieram pracowników PIP, niech ustawodawcy czyli PIS wraz z Solidarnością kontrolują czy przestrzegany jest zakaz handlu w niedzielę.

Zwinka

Najlepiej w składzie Czterej Pancerni i Pies.

Sobie-pan

Nie tak całkiem „PiS wpadł jak śliwka w kompot.” Przeciez Morawiecki z kurduplem, a przy okazji „Caryca-Suski”- maja nielimitowany czas pracy ! Brudzinski tez, to niech łażą całymi niedzielami zaraz po mszy i sprawdzaja kto handluje, a kto nie.

Zbyszek

W sumie racja. Ich to najbardziej obchodzi.

Agata Zawadzka

„W Europie 40% osób, które pracują w niedziele doświadcza konfliktu praca-dom. Trudności w pogodzeniu harmonogramu pracy z życiem pozazawodowym nawet 30-krotnie zwiększają ryzyko wystąpienia poważnej choroby psychicznej. Niemożność należytego wywiązania się z ról prywatnych (rodzica, małżonka) koreluje też z podwyższonym ciśnieniem tętniczym i nadużywaniem alkoholu oraz ogólnie większą liczbą problemów zdrowotnych” – napisali związkowcy zawodowy.”
————————————————————————-
Nie dotyczy to:
sprzedawców
kierowców
służb miejskich
pracowników mediów
pracowników służby zdrowia
i robót porządkowych.
Dlaczego?
Wymienieni pracownicy nie mają domów, rodzin a alkohol piją symbolicznie.

Lubomir Petrów Pahuta
Zapomniała Pani dodać do tej listy jeszcze żołnierzy, policjantów, wszelkiej maści ochroniarzy od tych na parkingach po tych prezydenckich. Energetyków, seriwsantów róznych branż, A również browarników, marynarzy, pilotów komunikacyjnych. Ludzi wszelkich zawodów wymagających ciągłości. Cały problem w tym że nie chodzi o to że ludzi zmusza się do pracy w niedziele czy też wymusza by właśnie niedzielę mieli wolną. Problem że wymusza się by jedynie określone zawody w ten dzień nie pracowały. A to tylko dlatego że jest zapotrzebowanie na ich pracę w ten dzień. I problem tylko by ta praca była odpowiednio wynagradzana, jak każda poza ustalonymi tygodniowymi normami.… Czytaj więcej »