PiS wprowadzał Polskę do UE, czyli propaganda pisowska w rozkwicie

PiS wprowadzał Polskę do UE, czyli propaganda pisowska w rozkwicie

Propaganda pisowska przechodzi sama siebie. Od wielu miesięcy próbuje wtłoczyć Polakom do głowy, że przywódcą strajku w sierpniu 1980 r. był Lech Kaczyński. Teraz okazuje się, że nie kto inny, a właśnie PiS wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej!

To kuriozalne stwierdzenie padło dziś z ust wiceministra spraw zagranicznych Konrada Szymańskiego. – „Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która wprowadzała Polskę do Unii Europejskiej, jest tą partią prawicy, która zalecała, rekomendowała, zabiegała o to, żeby Polacy wypowiedzieli się na tak w referendum akcesyjnym”.

Pierwszy nie wytrzymał Leszek Miller, który jako premier podpisywał dokumenty akcesyjne, a wcześniej jego rząd negocjował warunki wejścia Polski do UE. Miller na Twitterze napisał do Szymańskiego: – „I nawet się pan nie zarumienił panie ministrze. Przecież ja jeszcze żyję”.

Posypały się komentarze, wyliczające kolejne „zasługi” PiS: Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej: – „PiS odkrył rad i polon”; – „Zdobył również klasztor na Monte Cassino” – dodała Joanna Kluzik-Rostkowska z PO; Roman Giertych: – „PiS wprowadzał PL do UE? To jasne. Ale jeszcze nie znamy kulis wpływu JK na wybór JPII. Warto, aby ktoś to wreszcie głośno wyjaśnił”.

Po raz kolejny sprawdza się stwierdzenie, że internet nie zapomina. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” cytuje wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed 15 lat. Na stronie internetowej PiS można przeczytać: – „Kaczyński uważa, że jednym z największych zagrożeń, jakie wiążą się z ewentualną akcesją Polski do Unii Europejskiej, jest postawa ludzi, którzy są obecnie u władzy”. Lider PiS podkreślał także znaczenie eurosceptyków, którzy nawet po akcesji „nie powinni składać broni”.
(Źródło: natemat.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
JaninasmętekAndrzejinz.mamonDodo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stanisław
Stanisław

Fakt, PiS stręczył Polakom Unię jak mało kto. Prawie jak naganiacze pod przybytkami z czerwoną latarnią.

Natalia
Natalia

To już o pomstę do nieba woła, co jeszcze wymyślą? i czy ich wyborcy w to wszystko wierzą?…………. nie niewierzę

Piotr
Piotr

Przecież JK ulało się słynne „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne” i to jest ich drogowskaz,,kredo,nakaz moralny, bo tylko tak mogą utrzymać się przy władzy

Maciek123454321
Maciek123454321

Szkoda, że nie wypada kląć na tym forum, bo na usta ciśnie się taka wiązanka, że uszy by zwiędły. To debilstwo odfruwa totalnie. Jestem pierwszy, który napluje im w ryje.

Andrzej
Andrzej

Nie ryje tylko zdradzieckie mordy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zapraszam wszystkich „kodujących” 10.09.2017 pod Kolumnę Zygmunta na godz. 17-tą, przed miesiączką smoleńską. Proponuję poznać się, założyć może jakieś koło dyskusyjne, COŚ ZACZĄĆ ROBIĆ, DO CHOLERY.
PS. Szykuję nalepki KODUJ24, żebyśmy się wszyscy rozpoznawali.

Nihil
Nihil

Macku.Jestem z Polski B i tu staram się działać.Ale 10.09 pojawie się w Warszawie.Tylko potrzeba organizacji i więcej konkretów.Pozdrawiam wszystkich pozytywnych ludzi

Dodo
Dodo

Za moich czasów nadawano w Polskim Radio taką audycję „Tu Jedynka”. Czyżby jej twórcy jeszcze działali?

inz.mamon
inz.mamon

Problem w tym że elektorat pisu składa się z niepiśmiennych i niekumatych… oni to łykają bez mrugnięcia i łykną jeszcze wiele… a my możemy się bezradnie przyglądać i czekać aż to wszystko runie…

smętek
smętek

Film potwierdza dokonanie przez bliźniaków kradzieży księżyca. W dorosłym życiu wykazywali się tchórzostwem, zawiścią, podejrzliwością. Prawdą jest, że Polska była już członkiem UE kiedy ustalano zapisy Traktatu Lizbońskiego i w trakcie debat prezydent Kaczyński konsultował się telefonicznie z bratem. Kurdupel jest przekonany, że miłość Polaków do niego spowodowała ogólnonarodową amnezję. Na jego nieszczęście, My uczestnicy i świadkowie tamtych zdarzeń żyjemy i pamiętamy.

Janina
Janina

I ten znaczący, ironiczny uśmiech Szymańskiego na powyższym zdjęciu… Ręce opadają. Jak długo jeszcze? Czy my mamy jeszcze jakąś sensowną przyszłość ? Czy utkniemy na wieki w mrokach średniowiecza?