PiS wycofał projekt ustawy o zniesieniu limitu 30-krotności ZUS – „Kabaret. Tylko taki na smutno”

30 milionów wyrzucone w błoto. Zdaniem Horały winne są samorządy i Senat

PiS wycofał projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS. – „Uprzejmie informuję panią marszałek, iż występując jako reprezentant wnioskodawców w pracach nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw wycofuję przedmiotowy projekt ustawy” – napisał w oświadczeniu skierowanym do marszałek Sejmu Elżbiety Witek poseł sprawozdawca tego projektu Marcin Horała z PiS.

A przypomnijmy, że kilka dni temu wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w RMF FM zapewniał, że partia Kaczyńskiego nie zamierza się wycofywać z tego projektu. Nagle okazało się, że wymaga on… „szerokich konsultacji” – tak dzisiaj mówiła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Dziennikarze w komentarzach sugerują, że wycofanie się PiS to element swoistego handlu. – „Jakoś tak: -przed wyborami PiS zapowiada likwidację 30krotności, – protestuje J. Gowin, – PiS się wycofuje, – po wyborach PiS składa projekt ponownie, – protestuje J. Gowin, -powstaje nowy rząd, ale nie ma jeszcze umowy koalicyjnej, – tuż przed wotum zaufania PiS wycofuje projekt” – podsumował Maciej Głogowski z TOK FM. – „PiS wycofało projekt dotyczący 30-krotności. Porozumienie wycofało zwolnienia lekarskie przed głosowaniem kandydatury Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego” – skomentował Patryk Słowik z „DGP”.

 

Do sprawy odnosili się też inni internauci: – „Kabaret. Tylko taki na smutno”; – „To teraz poczekajmy na nowy pomysł jak te brakujące 5mld znaleźć. Znając kreatywność PiSu to dowalą czymś 5x gorszym”; – „Koza wyprowadzona. W tył rozejść się!”.

Dodajmy, że w sprawie zniesienia 30-krotności ZUS własny projekt zgłosiła Lewica. Posłowie oprócz likwidacji tego limitu, proponują także podwyższenie emerytury minimalnej do 1600 zł i wprowadzenie emerytury maksymalnej, która w pierwszym roku obowiązywania miałaby wynosić 15,6 tys. zł.

bt

Źródło: TVN 24, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

PiSi dali się podpuścić Lewicy – uwierzyli, że wystąpi ona w charakterze „użytecznych durni” i poprze ich ustawę w głosowaniu. I nawet na to konto lekceważąco (Terlecki) albo z pogróżkami (Lipiński) zaczęli komentować sprzeciw gowinowców.
W każdym razie Gowin, u prezesa ma już przes… – nie zdziwiłbym się, gdyby Mariusz Kamiński przy pomocy swoich ludzi montował już jakąś aferę korupcyjną, tym razem nie w Ministerstwie Rolnictwa, tylko w Ministerstwie Nauki etc.