PiS wyrzuca młodego posła Rzepeckiego z klubu

PiS wyrzuca młodego posła Rzepeckiego z klubu

Wprawdzie ostateczna decyzja zapadnie na następnym posiedzeniu Sejmu, ale już dzisiaj z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że PiS wyrzuci Łukasza Rzepeckiego ze swojego klubu. Ten młody 25-letni poseł wydaje się być jedyną przyzwoitą osobą w tym gronie, więc postanowili się go pozbyć.

Bezpośrednią przyczyną usunięcia Rzepeckiego z klubu jest jego poparcie wniosku o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu. Informowaliśmy o tej sprawie wczoraj – chodziło o oskarżenia Tarczyńskiego pod adresem posła PO Marcina Kierwińskiego jakoby ten ostatni rzekomo lobbował na rzecz firmy produkującej Caracale. Rzepecki – głosując za uchyleniem immunitetu – powiedział, że chciałby, aby Tarczyński miał szansę wyjaśnić sytuację.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że decyzja, którą podjął poseł Rzepecki jest dla PiS niezrozumiała. – „Zawsze w danym środowisku obowiązuje lojalność, takiej lojalności od wszystkich naszych członków wymagamy. Ze strony Rzepeckiego było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego – powiedziała Mazurek. Dodała, że Rzepecki wystąpił „przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek”.

Rzepecki „podpadł” PiS-owi już po raz kolejny. Zaczęło się w lipcu tego roku, kiedy apelował do polityków swojej partii o wycofanie poparcia dla podwyższenia cen paliw. –„Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą”– mówił o ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych. Nie wziął też udziału w głosowania nad pisowską ustawą o Sądzie Najwyższym – wyjął kartę z czytnika.

Wniosek o wykluczenie Łukasza Rzepeckiego na pewno zostanie przegłosowany albo większością głosów, albo nawet przez aklamację. Młody poseł będzie musiał zapłacić za to, że zachował się po prostu przyzwoicie.
(Źródło: newsweek.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortujacekróżawitoldJACENTY Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

No cóż, przyspieszona szkoła życia. Młodzieńcze ideały zderzyły się z twardymi realiami mafijnego półświatka rządzonego przez Don Kaczone. Jednak w dłuższej perspektywie przyzwoitość opłaci się temu młodemu człowiekowi (być może po prostu oszukanemu przez zdemoralizowanych do rdzenia starych mafiosów prezesa), a dziś trzeba mu po prostu powiedzieć DZIĘKUJEMY ZA UCZCIWOŚĆ.

róża
róża

Wurzucenie tego posła wyraźnie pokazuje, że pis to mafia, która swoich będzie bronić wszelkimi sposobami. Czy następny poseł, który „zdradzi”, zostanie zamordowany?

jacek
jacek

Taki kaliber to chyba na Misiewicza, a nie na posła z tylnych ław.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

PiS to nie mafia, tylko sekta. Kto nie leży plackiem przed guru – wylatuje. Kto myśli – wylatuje. Kto się sprzeciwi – wylatuje. Panu Rzepeckiemu wyjdzie to tylko na korzyść. Oby więcej takich posłów. Ale nie mam wielkich nadziei.

jacek
jacek

(…)Zawsze w danym środowisku obowiązuje lojalność, takiej lojalności od wszystkich naszych członków wymagamy.(…)
Koledzy oceniają kolegów i dlatego jest potrzebna izba dyscyplinarna…

jacek
jacek

Przepraszam oryginalny cytat jest inny:
(…)Koledzy oceniają kolegów, nikogo nie można odwołać. No błagam!(…)
A teraz mały mały konkurs: Kto zna źródło tego hasła?

anna
anna

Przyzwoitego i uczciwego i myslacego czlowieka wyrzucaja a zostanie im bufon ktory nic madrego nie ma do powiedzenia-jest to typowe dla prezesa ktory lubi otaczac sie lizusami i miernotami wiec moze blyszczec na ich tle

JACENTY
JACENTY

Nie zawsze się opłaca być przyzwoitym, ale zawsze warto. Prof. Bartoszewski

witold
witold

Ech ta pis-dzielsza lojalność.