PiS wyrzuci Ardanowskiego z partii i straci głos w Sejmie?

PiS wyrzuci Ardanowskiego z partii i straci głos w Sejmie?

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski jest aktualnie zawieszonym w prawach członkiem PiS. Ciągle jest posłem klubu PiS. Taki stan rzeczy „zafundował” sobie wyrażając sprzeciw „wobec forsowanej przez Jarosława Kaczyńskiego „Piątki dla zwierząt” – czytamy na wp.pl

 

Politycy stanowiący grupę „otoczenie Jarosława Kaczyńskiego” wyrażają opinię, że „Ardanowski będzie miał jeszcze szansę wytłumaczyć się przed kierownictwem PiS i prezesem, ale jego przyszłość w partii stoi pod dużym znakiem zapytania”.

Wśród członków partii opinie na temat byłego szefa resortu rolnictwa są podzielone: „Część naszych chce wyrzucenia „Ardana”, ale wiem, że wielu kolegów stoi za nim murem. Jeszcze inni po cichu go popierają, bo „Ardan” mówi na głos coś, czego mimo wszystko wierni prezesowi posłowie powiedzieć nie mogą”– twierdzi polityk PiS.

Podobno pisowska wierchuszka wściekła się na Ardanowskiego po jego oświadczeniu w Radiu Maryja, w którym zarzucił władzom partii i premierowi uleganie lobbystom. Chodzi o zgodę na rytualny ubój drobiu i pominięcie w tej kwestii bydła co Ardanowski uznał za skandal.

 

„Ardanowski wskazuje tutaj na prezesa drobiowego potentata – firmy CEDROB – który, jak donosił Kamil Dziubka w Onecie, jest dobrym znajomym Mateusza Morawieckiego (to premier właśnie ogłosił na konferencji prasowej poprawkę znoszącą zakaz uboju rytualnego dla drobiu, na czym – ze względów oczywistych – zależało prezesowi CEDROB)”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jak zwykle ostateczna decyzja co do losów zawieszonego polityka będzie  należała do Jarosława Kaczyńskiego. Strony doskonale sobie zdają sprawę, że: „wywalenie go [Ardanowskiego – przyp.red] z PiS-u oznacza jeszcze bardziej kruchą większość w Sejmie”.

/as/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZbyszekHerodAntypisZwinkaJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kaczyński zapędził się z buntownikami w kozi róg – bo jeżeli zgodnie z zapowiedzią wyrzuci ich z PiS-u, to bez ich głosów nie będzie miał większości i albo będzie musiał z nimi negocjować za każdym razem poparcie w głosowaniu, albo będzie musiał rozpisać nowe wybory, których raczej nie wygra. A jeżeli ich nie wyrzuci, to straci twarz. P.S. Żaden poseł z „przystawek”, ani z klubów opozycyjnych, a także żaden senator, mimo rozpaczliwych prób korupcji politycznej podejmowanych przez PiS nie chce dołączyć do niego, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że PiSie rządy skończą się wielką katastrofą. Ustawa „futerkowa” pokazała, że to… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Tak po prawdzie to mam gdzieś dalsze losy Ardanowskiego. Zawsze może truskawki zbierać, a na jesieni wykopywać kartofle.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wyrzucić ciastko i mieć ciastko? Nie da się! Po nieudanej próbie rekonstrukcji Senatu okazało się, że PiS to maszyna do której nie ma już części zamiennych.

Zbyszek
Zbyszek

Łeb ćwoku zwieś przeproś prezesa i jakoś się ułoży.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ale wtedy pies z kulawą nogą na niego nie zagłosuje, bo jego elektorat jest wiejski.