PiS z kolejnej wersji tzw. tarczy antykryzysowej znowu usunął zapis o testach dla personelu medycznego

Poważne zmiany dotyczące pobytu na kwarantannie

Posłowie PiS, przegłosowując w Sejmie, tzw. tarczę antykryzysową 3.0. usunął wiele poprawek, zgłoszonych przez opozycję. Przede wszystkim PiS po raz kolejny odrzucił poprawkę gwarantującą pracownikom służby zdrowia oraz zatrudnionym na przykład w DPS-ach cotygodniowe, finansowane z budżetu testy na obecność koronawirusa.

 

Przedstawiciele partii rządzącej nie zgodzili się także na zwiększenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych do 1800 złotych. Nie zostaną zawieszone na pół roku spłaty rat kredytów hipotecznych, na działalność gospodarczą i leasingowych. Nie będzie też świadczenia kryzysowego w wysokości 2600 zł.

„W tej ustawie nie ma nic dla Polaków, czy jest chociaż złotówka dla salonów fryzjerskich, czy kosmetycznych? Nie, jest za to zwiększenie dostępu do danych osobowych dla resortu sprawiedliwości” – mówił w Sejmie Jarosław Urbaniak z KO. A Krzysztof Gawkowski z Lewicy dodał: – „To nie tarcza osłonowa, to bieda tarcza, leczycie kryzys plasterkami”.

 

Niejako „przy okazji” PiS zgłosił autopoprawkę, w której znalazł się przepis, który ułatwia prezesom sądów (powołanym przez Ziobrę) przenoszenie sędziów do innych wydziałów. Obowiązywać ma on jednak jeszcze rok po pandemii koronawirusa!

bt

Źródło: rp.pl, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

W durszlaku 8.0 będzie tylko jeden punkt: miska ryżu. „Spełniamy obietnice!”

smętek
smętek

Państwa to dziwi? Pracownicy medyczni nie muszą być testowani. Otrzymali, albo i nie, środki ochrony osobistej więc niech nie oczekują więcej. Mają pracować dla Idei i tyle. Ciekawe, do czego nas to doprowadzi?