PiS zaczyna brakować pieniędzy na 500+?

PiS zaczyna brakować pieniędzy na 500+?

Mogą na to wskazywać słowa trojga europosłów PiS Jadwigi Wiśniewskiej, Zbigniewa Kuźmiuka i Stanisława Ożoga. W piśmie do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera stwierdzili, że liczą na to, że Unia Europejska w dużej części weźmie na siebie ciężar finansowania programu Rodzina 500+.

Chyba po raz pierwszy ze strony polityków PiS popłynęły słowa, że ten program to „znaczne obciążenie dla narodowego budżetu”. Dotychczas słyszeliśmy solenne zapewnienia, że na te wypłaty pieniędzy nie zabraknie. Dodajmy, że koszt programu w 2017 r. wyniósł ponad 20 miliardów złotych.

List trafił także do komisarz odpowiadającej za politykę społeczną – Marianne Thyssen. Europosłowie PiS bowiem proponując, by Unia współfinansowała program 500+, „dają jej szansę”, żeby pokazała, „rzeczywiście popiera programy prorodzinne”. Co na to pani komisarz? Odpowiedziała, że „ważne jest inwestowanie w programy społeczne, które są odpowiednie, zrównoważone i efektywne”. Nie złożyła żadnej obietnicy, ale też stanowczo nie odmówiła.

W Brukseli rozpoczęły się prace nad budżetem Unii Europejskiej po 2020 roku. Nie została jeszcze uzgodniona jego wysokość.

bt

Źródło: fakt.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mordazdradzieckamagdalenasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Adresy się pisuarom pomyliły. UE pewnie chętnie będzie współfinansowała programy edukacyjne, bo to ma sens. Nie może to jednak być edukacja cofająca dzieci i młodzież do XXw. Dotowanie rozrodczości kobiet, zmuszanych do rodzenia, rząd każdego państwa realizuje wg swoich możliwości.

magdalena
magdalena

Brakuje pieniędzy? Przecież jest ich nadmiar. Już widzę jak UE da pieniądze PISowi. Przecież wystarczy nie kraść a pieniądze się znajdą jak mawiała B. Szydło, jaki stąd wniosek? Władza kradnie.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Ale zaklamane, falszywe sk****synstwo. Unia zla, ale jej pieniazki sa cacy. Jak mowil Emanuel Macron: ”Unia to nie supermarket”!!!