PiS zamienia Sejm w twierdzę

PiS-owi parlament jest niepotrzebny

Nie dość, że przed Sejmem wyrosły barierki i co kilka metrów stoi policjant, to do przyszłego piątku marszałek zawiesił wydawanie jednorazowych kart wstępu do Sejmu. Korzystają z nich m.in. goście klubów poselskich bądź posłów.

Jednym z powodów decyzji Kuchcińskiego może być zapowiadane przez PO zorganizowanie wysłuchania publicznego na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapowiada je przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. – „Zaprosimy autorytety prawnicze, byłych sędziów SN i Trybunału Konstytucyjnego, żeby oni pokazali obywatelom, jakie zagrożenia dla Polaków wynikają z tej ustawy”. Wydane przez Kuchcińskiego zarządzenie może to uniemożliwić.

W zarządzeniu Kuchcińskiego czytamy, że zostało ono wydane w sprawie „zapewnienia spokoju i porządku na terenach i budynkach pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu”. Zgodnie z dokumentem aż do 21 lipca do godz. 24 zawieszona zostaje możliwość wstępu osobom, „którym wstęp przysługuje na podstawie jednorazowych kart wstępu i list imiennych”.

W przyszłym tygodniu odbędzie się ostatnie posiedzenie Sejmu przed wakacjami. Na stronie parlamentu nie został jeszcze zamieszczony harmonogram obrad, ale najprawdopodobniej wtedy właśnie posłowie zajmą się złożonym przed kilkoma dniami przez posłów PiS projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z nim obecny skład SN przechodzi w stan spoczynku. O tym, kto zostanie, a kto nie, w praktyce zdecyduje minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
probusMariolaZgredzinkaZwinkaTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Cały ten pośpiech, by osłonić Kamińskiego,

Zwinka
Zwinka

Nie tylko Kamińskiego. Również panią „Wolfgangową”. Wyjaśnił to precyzyjnie p. Cimoszewicz.

Zgredzinka
Zgredzinka

Skoro dostojnych gości PO nie chcą wpuścić na teren parlamentu, to wolne media powinny takie transmisje z wysłuchania publicznego, zorganizować spod parlamentu.
Póki jeszcze mamy wolne media, to korzystajmy z tego dla samoobrony.

Mariola
Mariola

Wysłuchanie publiczne nie jest tym samym co konsultacje społeczne .Powinno być jawne, powinny być dopuszczone wszystkie strony a więc i MY przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Jeśli organizatorem wysłuchania będzie wyłącznie PO lub nawet cała opozycja sejmowa nie będzie spełniony warunek równości praw wszak nie wszyscy są reprezentowani przez te partie, bo nie wszyscy na nie głosowali. W imieniu obywateli powinny niezależne media występować i dlatego upieranie się, aby było to w sejmie jest bzdurą. Media powinny się umówić i wspólnie takie wysłuchanie zorganizować i nawet zaprosić przedstawicieli tych partii do rozmowy z wybitnymi przedstawicielami WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI.

probus
probus

Oj tam, oj tam. Te bariery to tylko granica państwa PiS. Pozdrawiam!