PiS zasiada w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE ze skrajnie prawicową AfD

PiS zasiada w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE ze skrajnie prawicową AfD

Dziwne, że PiS, który chwali się na prawo i lewo sukcesami, nawet tymi, które trudno tak nazwać, milczeniem pomija swój sojusz z Alternatywą dla Niemiec (AfD). Obie partie od grudnia 2019 r. należą do jednej grupy w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Oprócz nich, w grupie Europejskich Konserwatystów i Demokratycznego Sojuszu znajdują się też m. in. brytyjscy torysi oraz skrajnie prawicowe partie z Hiszpanii i Austrii – VOX i FPO.

Alternatywa dla Niemiec to organizacja, która powstała w 2013 roku. Głosi niechęć do Unii Europejskiej i imigrantów. Mają też bardzo przyjazny stosunek do ciemnych kart historii swego kraju. Uważają, że naród niemiecki powinien być dumny z osiągnięć Wehrmachtu, a „Hitler to tylko drobiazg historii”.

Partia ta nie kryje też swojego prorosyjskiego stanowiska. Jej delegacja odwiedziła w grudniu Kreml, ogłaszając tam swoje stanowisko w sprawie gazociągu Nord Stream2, którego budowę należy „zakończyć za wszelką cenę”.

Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS i wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, nie widzi nic złego w tym, że partia ma takiego sojusznika jak AfD i jak mówi „Rzeczpospolitej”, „Zgromadzenie ma nieco inny obszar działania niż Parlament Europejski. Jest w nim 47 krajów, w tym także Rosja, Azerbejdżan, Armenia i kraje postsowieckie. Każda z większych partii należy do którejś z grup Rady Europy. Jeśli złoży deklarację ideową czy polityczną, raczej nie ma przeszkód, by została przyjęta”.

Faktycznie, taki partner to żaden problem?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
22 lutego 2021 12:01

Wspaniałe towarzystwo Panie A.Mularczyk. Rosja, Azerbejdżan i Armenia, gdzie tylko najdzielniejsi i najwytrwalsi pamiętają co znaczą słowa: WOLNOŚCI DEMOKRACJA

Ryszarier
Ryszarier
22 lutego 2021 17:46
Reply to  druh Marek

Której części artykułu nie zrozumiałeś?

Predator
Predator
22 lutego 2021 13:23

To jest SKANDAL!!!, jak się ta chujnia pisdźielska skończy powinno się zdelegalizować te wszystkie faszystowskie ugrupowania łącznie z pisuarami i całą prawicą. Te faszystowskie organizację to rak toczący Polskę od kiedy powstały. Jesteśmy to winni wszystkim ofiarom faszyzmu. W nowym ładzie powinno się stosować ostre kary za próby tworzenia faszystowskich ugrupowań przez faszystowskich oszołomów.

Czytelnik
Czytelnik
22 lutego 2021 13:48

Pisowscy idioci patentowani siedzą w jednej grupie z partią gdzie jedna z frakcji domaga się rewindykacji zachodniej granicy Polski.

Last edited 10 dni temu by Czytelnik
Marek
Marek
22 lutego 2021 14:34

Mularczyk……..a to ten od reparacji. Może z kolegami z AfD jakieś reparacje wynegocjuje?

Rozbawiony
Rozbawiony
22 lutego 2021 15:32

No…..A partia Orbana, Fidesz należy do Europejskiej Partii Ludowej, której szefem jest Tusk 🙂

Zbyszek
Zbyszek
22 lutego 2021 15:59

Chyba Mularczyk liczy na to, że AfD zapłaći jemu reparacje wojenne. To jest oszołom więc kto wie co w tej jego pustej łepetynie dźwięczy?

Ewa
Ewa
22 lutego 2021 23:07

A gdzie mają zasiadać? Między swoimi…

Olcha
Olcha
22 lutego 2021 23:44

Pan Mularczyk to wesoły chłopak. Lubi się dobrze zabawić w doborowym towarzystwie. Gratulacje

Dron
Dron
23 lutego 2021 15:18

Ciągnie swój do swego.