PiS złapany we własne pułapki

Morawiecki zainaugurował budowę… wybudowanego już lotniska w Radomiu

Morawiecki może nie pozbierać się z afery podsłuchowej, a sojusznik rządzących Kościół katolicki znalazł się w najgłębszej zapaści po 1989 roku.

Może to ten moment, że na PiS i sojusznika partii rządzącej Kościół katolicki – trzymającsię słynnych słów Bartłomieja Sienkiewicza z taśmy z „Sowy & Przyjaciele” – ruszyła lawina „ch…, d… i kamieni kupa”. Mateusz Morawiecki może nie pozbierać się z afery podsłuchowej, choć tylko jedna taśma jest dostępna, dopiero teraz Onet przepisał z niej słowa kiepsko słyszalne. Premier klnie jak szewc, nie jest to jakaś straszna wada. Słyszymy jednak, jak się mieni być przyjacielem polityków Platformy i nie jest takim kołtunem, jakim chciałby być wśród kraczących pisowców.

Jak się ma Morawieckiego rechrystianizacja do stwierdzenia, iż nasz naród powinien 300 lat temu zrobić porządne Oświecenie: „…oczywiście trzysta lat temu daliśmy dupy i zamiast mieć porządnie Oświecenie”. Premiera mamy więc zakłamanego do trzewi. Przyznam, że nie jest jednak orłem intelektu, taki sobie przedstawiciel elity. Ta taśma uzmysławia coś innego, mianowicie dysponent nieujawnionych taśm zadecyduje o losach Morawieckiego i być może pisowskiej władzy.

Inna pułapka PiS została uruchomiona przez policjantów, którzy wyszli na ulice Warszawy, aby domagać się podwyżek. Jeżeli jest taka wspaniała sytuacja gospodarcza w kraju, Morawiecki obiecuje kolejnym grupom społecznym świadczenia socjalne, różne plusy dodatków, to dlaczego nie ma ich dla policjantów, którzy ponoć zarabiają mniej niż kasjerka w Biedronce.

Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przyznał się do zaniedbań w sferze wynagrodzenia mundurowych: – „Policjanci klepią biedę. Za moich czasów klepali biedę, za czasów moich poprzedników też. Nic nie mogłem z tym zrobić, ale życzę im powodzenia, żeby nie żyli w takiej biedzie, w jakiej żyją”. Manifestowało blisko 30 tys. funkcjonariuszy.

Sojusznik rządzących Kościół katolicki znalazł się w najgłębszej zapaści po 1989 roku. Nie dość, że „Kler” Wojciecha Smarzowskiego w weekend obejrzało milion widzów (rekord wszechczasów, „Wiadomości” TVP pocieszyły duchownych tym, że „tylko w 3 dni „Kler” zbojkotowało 37 mln Polaków” – przepisuję z paska), to jeszcze Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji dotyczące wyroku w sprawie kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. Sąd zasądził na rzecz kobiety milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę.

Ten precedens otwiera ścieżkę prawną w kwestii pedofilii kleru. Wg znawców przestępstwo pedofilii dotyczy wielu funkcjonariuszy Kościoła. „Kler” Smarzowskiego poza tym otwiera oczy i umysły katolikom, którzy od dzieciństwa byli indoktrynowani.

Zdaje się, że jesteśmy na progu przewartościowań, które mogą doprowadzić do takiego odbioru kleru i zniechęcenia się do Kościoła, jaki dokonał się w Hiszpanii i Irlandii, w krajach katolickich. Ucierpi na tym też PiS, który z Kościołem związał się stułą na dobre i na złe. Nie zajrzeli pod ornat i za to zapłacą.

Waldemar Mystkowski

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WiewaMirandaChermespinkitak jest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

„…pocieszyły duchownych tym, że „tylko w 3 dni „Kler” zbojkotowało 37 mln Polaków” – przepisuję z paska),”
Twórcy Dziennika TelePiSyjnego najwyraźniej uważają swoich widzów za skończonych idiotów — ale sami na takich wychodzą.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wśród bojkotujących oczywiście są też noworodki i dzieci do lat 18. Bojkotują na potęgę i w pełni świadomie.

Zbyszek
Zbyszek

Ja zbojkotowalem bo nie dostałem biletu.

Zbyszek
Zbyszek

Widzowie TVP są tacy za jakich uważa ich Kurski.

pinki
pinki

Bojkotujących może być więcej, gdyż nikt nie sprawdził jak wiele biletów kupili imigranci. Nie jest wykluczone, iż 99% narodu zbojkotowało ten antypolski, proniemiecki, unijny gniot. Pewnie lewacy z UE tłumnie zjechali się w ten weekend w celu polepszenia statystyki oglądalności.

tak jest
tak jest

Skłamałbym, że jestem sympatykiem tego kłamcy, karierowicza i hosztaplera Morawieckiego! Wstydzę się takiego premiera i nie mogę wykrzesać w sobie chrześcijańskiego odruchu, bu życzyć mu dobrze! Przejął geny swojego ojca, który od lat 80-tych dał się poznać jako induwiduum nieciekawe i dwuznaczne!
Jednakże obserwując „sprawności socjotechniczne” i piarowdki pisuarów (raczej ich trenerów), kiedy drogą chamstwa, ordynarnych kłamstw i „wysublimowanej arogancji”; zawsze „spadają na 4 łapy”! Dlatego nie byłbym zbyt pochopny w opinii, że tem „krzywogęby” zakończy karierę.

Chermes
Chermes

W wyścigu brało udział dwóch biegaczy Amerykanin i Rosjanin. Bieg wygrał Amerykanin, co podały amerykańskie środki masowego przekazu. Ty niemniej media rosyjskie poinformowały „ciemny lud” że zawodnik rosyjski odniósł niebywały sukces, zajmując zaszczytne drugie miejsce. Niespodzianką natomiast była słaba postawa Amerykanina, który zajął w biegu przedostatnie miejsce.
Czyżby autor tego starego dowcipu redagował paski w TVPiS?

Miranda
Miranda

Byłam dziś na „Klerze” . Pełna sala bojkotujących . Ten film to taśmy prawdy. Szacunek dla reżysera i wszystkich twórców. Zrobił na mnie duże wrażenie i potwierdził to, o co tę instytucję kościelną dawno podejrzewałam.

Wiewa
Wiewa

37 mln Polaków nie poszło do kina w ciągu 3 dni?? Ależ to proste. kin za mało i czekają w kolejce!!