PiS zmierza ku całkowitemu zakazowi aborcji

Demonstracja kobiet w Czarny Piątek 23 marca

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 wpadli na pomysł, by po 24 latach „sprawdzić”, czy ustawa aborcyjna jest zgodna z konstytucją. Wszystko dlatego, że chcą wprowadzenia całkowitego jej zakazu. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski złożył w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Pod dokumentem podpisało się już 104 parlamentarzystów.

Na wieść o tym zbulwersowane działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Lublin wystosowały list otwarty do posłów obydwu partii z prośbą by wycofali swoje podpisy spod tego dokumentu.

Zwracają w nim uwagę na to, że 9 stycznia ma się odbyć w Sejmie pierwsze czytanie projektu Ratujmy Kobiety. Jeśli obecny Trybunał uzna, że którykolwiek z obecnych zapisów dopuszczających aborcję jest niekonstytucyjny, to automatycznie Sejm nie będzie mógł uchwalić projektu Ratujmy Kobiety, liberalizującego to prawo.

Marta Lempart z OSK przekonuje, że chodzi w tym przypadku przede wszystkim o to, żeby bez żadnej debaty, dyskusji światopoglądowej, ideologicznej czy merytorycznej wprowadzić w Polsce całkowity zakaz aborcji, o czym poseł Wróblewski mówi wprost.

Zwraca przy tym uwagę, że część z posłów, którzy złożyli pod wnioskiem swoje podpisy, mogła nie wiedzieć, co dokładnie podpisuje. „Dlatego to takie ważne, żeby teraz zwracać się do nich imiennie i pytać, czy na pewno wiedzą, co robią, czy chcą całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Czy chcą całkowitego uprzedmiotowienia kobiet, cierpienia, nieszczęść i śmierci” – mówi Lempart.  Podkreśla, że ten wniosek oznacza także faktyczny zakaz badań prenatalnych, bo każdy lekarz będzie się bał zlecać takie badania i ze strachu przed odpowiedzialnością za ewentualne złamanie zakazu aborcji. Będzie się zasłaniał klauzulą sumienia.

Przy okazji Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin chce teraz pokazać, jak działa mechanizm zamykania ludziom ust. Bo jeżeli Trybunał uzna obowiązująca ustawę za niekonstytucyjną, to automatycznie organizacji Ratujmy Kobiety zacznie się zarzucać działanie przeciwko konstytucji.

„Mamy też uzasadnione podejrzenia, że po uznaniu aborcji ze względu na uszkodzenie płodu za niezgodną z konstytucją pojawią się wnioski o usuwanie z kolejnych przesłanek, np. aborcji, gdy kobieta została zgwałcona. /…/ Jeśli ten wniosek złożony teraz przez posła Wróblewskiego przejdzie bez protestów publicznych, to następna będzie aborcja z powodu gwałtu i kazirodztwa” – mówi Magdalena Bielska z OSK Lublin, autorka listu otwartego.

/p/

Źródło: Wysokie obcasy

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortumagdalenakpt. ArianatorZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dodo
Dodo

Od kiedy PiS się liczy z konstytucją?

Zwinka
Zwinka

Wybory za pasem, czas podkręcić atmosferę. I tak do u…nej śmierci ( pytanie tylko, czyjej).

Zbyszek
Zbyszek

Naziści.

kpt. Arianator
kpt. Arianator

Ten cudowny temat zastępczy nazywany aborcją już wkrótce może zniknąć dzięki najnowszym zdobyczom nauki. W najbliższej przyszłości powstaną sztuczne macice, które pozwolą pogodzić ze sobą racje środowisk pro choice i pro life.

magdalena
magdalena

Oczywiście że wprowadzą całkowity zakaz aborcji i badań prenatalnych, bo dla nich najważniejsze są nienarodzone płody niż zdrowie i życie żyjących. Czekam na partię kobiet nowoczesnych i inteligentnych najlepiej wywodzącą się ze Strajku Kobiet, tylko na taką partię zagłosuję. Dość dominacji starych dziadów i babochłopów.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kolej na ustawę nakazującą zgwałconym wychodzenie za mąż za gwałciciela. Będzie jak w Pakistanie. A potem kolejną, według której mąż będzie mógł zabić żonę albo ją oszpecić, gdy coś mu się nie spodoba. Jak w Indiach. Do tego zjeżdżamy po równi pochyłej. Ludzie, do cholery, w jakim kraju my żyjemy?!