CBA zatrzymało byłego szefa KNF z lat 2011-2016. PiS znalazło sposób na przykrycie afery?

CBA próbowało wymusić na swoim byłym agencie informacje o pochodzeniu sekstaśmy z udziałem polityka PiS

Na Twitterze wrzucono lakoniczny komunikat CBA: „Agenci #CBA ze Szczecina na polecenie szczecińskiej prokuratury zatrzymali 7 osób – byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i byłego Przewodniczącego KNF z lat 2011-2016. Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r.”.

Z kolei Prokuratura Krajowa informuje, że „zatrzymany został były przewodniczący #KNF Andrzej J. w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników UKNF w latach 2013-2014”. Andrzej J. – zatrzymany zaledwie półtora tygodnia po tym, jak ten sam los spotkał jego następcę na fotelu szefa KNF, Marka Chrzanowskiego – wcześniej, w latach 2006–2011, był wiceprezydentem Warszawy.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym. Z zebranego materiału dowodowego ma wynikać, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej „w wielkich rozmiarach” na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że prokurator ogłosi zarzuty po doprowadzeniu podejrzanych do szczecińskiej prokuratury regionalnej.

Nietrudno o oczywiste skojarzenia. Jak wyraził się jeden z komentatorów życia politycznego na Twitterze, zapewne „o 19:30 zobaczymy pasek, że „afera KNF obciąża Platformę”. A Donald Tusk pewnie dostanie kolejne wezwanie do prokuratury. Może nawet powstanie komisja sejmowa…” .

mpm

Źródło: money.pl; onet.pl; twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Słabe i nie przykryje pisowskiej afery.