„PiS znowu zmienia Konstytucję ustawą”  – komentarze w sprawie decyzji TK

„PiS znowu zmienia Konstytucję ustawą”  - komentarze w sprawie decyzji TK

Mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram z inicjatywy Wolne Sądy komentuje na bieżąco decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich: „to pierwsza taka sytuacja w historii”. Konstytucja nie przewiduje funkcji pełniącego obowiązki, zatem mamy do czynienia ze zmienianiem Konstytucji ustawą.

 

Historia zatoczyła koło. Została zniszczona ostatnia instytucja, która służyła obywatelom. Obywatele stracili ochronę i gwarancję tego, że ktoś będzie w sposób niezależny dbał o ich prawa” – dodała. Te 3 miesiące są potrzebne PiSowi na „przepchnięcie kolanem” nowych przepisów, a potem wybiorą kolejną osobę w sposób całkowicie niekonstytucyjny.

Nie wiem, czy sądy w Polsce będą uznawały, że ta osoba jest skutecznie wybrana. I chaos się pogłębia” – oceniała skutki decyzji TK. A nowo wybrana osoba oczywiście będzie cofała wnioski w niewygodnych dla władzy sprawach – jak np. w przypadku Orlenu.

 

Sylwia Gregorczyk-Abram opisuje też, co działo się pod budynkiem TK w chwili ogłoszenia decyzji: ludzie płakali, gdy odegrano hymn Polski, były okrzyki: hańba! oraz wyrazy poparcia dla prof. Bodnara.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Dziś wieczorem w Sejmie ma się odbyć głosowanie na kolejnego kandydata, przedstawionego przez PiS.

/ep/

Źródło: tok.fm

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
15 kwietnia 2021 13:22

Za chwilę konstytucja będzie niezgodna z konstytucją i TK kucharki orzeknie, że w ciągu kilku miesięcy konieczne jest wprowadzenie nowej.

Coś czuję, że hierarchowie kościelni czekają na ten dzień i wiedzą, że jest już bardzo blisko tego, żeby Polska konstytucyjnie miała wprowadzone państwo wyznaniowe. Tylko tak można wytłumaczyć ich wypowiedzi w ostatnich kilku tygodniach, ten bezpardonowy atak na szczepionki, na ludzi krytykujących władzę i odchodzących od kościoła, a także na tych, którzy nigdy katolikami nie byli. Hierarchowie już wiedzą, że nowa konstytucja stoi za rogiem, bo Kaczyński władzy nie odda.

A wcześniejsze wybory owszem będą, ale tylko wtedy, kiedy Kaczyński zapewni sobie, że jego partia będzie rządzić przez dekady.

Agnieszka
Agnieszka
15 kwietnia 2021 18:41
Reply to  Jantar

To sie przeliczy ten kaczynski, gnida nie warta soluniecia.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 13:42

I tu tkwi problem, ludzie krzyczeli, płakali i nic nie zrobili. Co by się stało w USA, we Francji czy Niemczech gdyby pozwolono sobie na tak jawne łamanie prawa? Czy ci pseudo sędziowie nie wisieli by już na gałęziach czy latarniach? A w polsce (celowo z małej litery) sądy będą się zastanawiać i pogłębiać chaos prawny, a „obywatele” będą dalej milczeć.

Dodałbym coś mocniej ale mam pewność, że moderator by nie puścił.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 14:41
Reply to  Marek

Widzę, że znów trafiłem w sedno. Mimo, że co mocniejsze fragmenty wykreśliłem, to po plus-minus 30minutach już jest 11 na minusie. Ciekawe czy któryś z minusujacych odważy się odnieść i podać jakieś konkrety albo argumenty.

Minusujcie dalej, potwierdzacie tylko moje słowa.

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2021 20:30
Reply to  Marek

Napisz więc co Ty zrobiłeś w tej sprawie. Czekamy.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 22:27
Reply to  Zbyszek

Co zrobiłem to widać wyżej. Mówię o tym i o innych kwestiach, jak ustrój, ideologia, ordynacja wyborcza itd. Proponuję rozmowę, dyskusje, uświadamiam, a ciebie stać tylko na durne docinki poziomu przedszkola.

Zbyszek
Zbyszek
16 kwietnia 2021 09:13
Reply to  Marek

Kogo „uświadamiasz”? Uświadomionych ludzi na tym portalu? To nie z nami należy rozmawiać.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 12:07
Reply to  Zbyszek

Najwyraźniej z wami, skoro dalej brniecie, w bezsensowne nic nie zmieniające protesty i nadal wzdrygacie się przed choćby rozważaniem innych opcji. Gdy dalej snujecie wizje o kaczyńskim zmieniającym konstytucję, zamiast zaproponować rozwiązanie tego szybko raz na zawsze.
Najwyraźniej do was skoro dalej bierzecie udział w pseudowyborach i jeszcze się tym chwalicie, a nawet macie czelność ganić tych, którzy w tej farsie udziału brać nie zamierzają i odmawiacie im prawa krytykowania.

A rozmawiać z pisowcami to gorzej jak rozmawiać ze świnią, czy psem. Efekt będzie ten sam, ale pies i świnia przynajmniej będą wyglądały jakby były zainteresowane i rozumiały, a pisowiec od razu odpowie pokazując, że gówno wie i ch.. zrozumiał.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 22:48
Reply to  Zbyszek

Najwidoczniej zabolało. Najwidoczniej trafiłem i sam się obwiniasz i od razu czujesz potrzebę personalnego ataku na kogoś, kto śmiał ci to uświadomić i skłonić do myślenia.
Bo oczywiście na argumentację czy jakiś konkret cię już nie stać.
Nie jesteś aby prawicowcem? To w owej mentalności ważne jest kto kim jest a nie to co mówi. To prawica do słów się nie odnosi tylko wyszukuje dziadków z wermachtu.

Zbyszek
Zbyszek
16 kwietnia 2021 09:14
Reply to  Marek

Ilu was odpisuje?

***** ***
***** ***
15 kwietnia 2021 17:05
Reply to  Marek

Pisuar ręka w rękę z kucharką-odkryciem towarzyskim oraz czarną zarazą KK to wspierające się organizacje o charakterze mafijnym, dążące do unicestwienia nie tylko swobód obywatelskich, ale także resztek demokracji i urządzenie kato-kaczystowskiej dyktatury!

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 11:59
Reply to  Marek

18 na minusie jest nieźle. Najwidoczniej, jednak przekonani nie są tak przekonani jak chciałby zbyszek, albo też na tym portalu jest więcej nieprzekonanych.

Predator
Predator
16 kwietnia 2021 12:49
Reply to  Marek

Jestem tego samego zdania, ludzi to nie obchodzi, garstka tylko się naraża ale jakby 200,300 tysięcy wpadło pod TK czy Sejm to by się posrali ze strachu razem z milicją.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 15:00
Reply to  Predator

Były dziesiątki tysięcy (a może i setka) w Warszawie w czarnym proteście, były setki tysięcy w jednoczesnych protestach w różnych miastach i co to dało? Wzięli na przeczekanie i za jakiś czas zrobili co planowali od początku. Co 200tysięcy, 300, milion a może i 10 milionów zmieni?

Milicja, i obywatele sprzyjający władzy, bezkarnie represjonują, torturują, biją kaleczą, tworzą inwalidów, a druga strona upaja się, że kiedyś za to odpowiedzą. Być może, albo dostaną willę jak jaruzelski, stanowisko w TK jak piotrowicz.

Janina
Janina
15 kwietnia 2021 14:21

Mam przed oczami taki oto obrazek sprzed paru lat : nad wyraz czynny i „pracowity” w stanie wojennym prokurator, niejaki Stanisław Piotrowicz, z szerokim uśmiechem na gębie, z rozczapierzonymi palcami w kształt litery V, skanduje z mównicy sejmowej do posłów „precz z komuną”. Gdyby narzygał na mównicę, nie czułabym do dziś takiego smrodu, jak patrząc na to żenujące widowisko. I to indywiduum uzasadniało dziś w TK kolejny proceder złamania Konstytucji.Czy nas czeka jeszcze jakaś sensowna przyszłość ?Czarno to widzę.

Grześ
Grześ
15 kwietnia 2021 14:29

Karakan ma jeszcze do rozwalenia dwa sądy NSA i Sąd Ostateczny na tym ostatnim napewno połamie sobie kły.

Antykaczor
Antykaczor
15 kwietnia 2021 17:42

Mylę sobie, że to jest specjalnie stworzony precedens. Teraz w te pędy będą starać się usunąć Banasia, bo on jest groźniejszy niż Bodnar. A niedawno zapowiadał raporty pokontrolne, które mają lada dzień się ukazać. Przy okazji Bodnar został usunięty bo im niejednokrotnie na odcisk nadepnął swoim działaniem. Ale myślę, że to tylko pretekst.

Zwinka
Zwinka
15 kwietnia 2021 22:09

Nie da się normalną drogą zmienić Konstytucji, to robią to na bezczela. Nie widzę już żadnego wyjścia z tego bagna.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 12:04
Reply to  Zwinka

Ja widzę. Takie samo wyjście jakie zawsze było z takich sytuacji. Tylko nie ma woli, siły i odwagi. Wyjście więc jest tylko mało realne.
Ale po co ja to piszę, przecież jak mi powiedział zbyszek, nie ma sensu przekonywać przekonanych na tym forum.

Predator
Predator
16 kwietnia 2021 13:45
Reply to  Marek

Ja też widzę, jak barany będą stać w kolejce za łupinami z kartofli, i kieszenie będą świecić pustkami to będą zmuszeni to zrobić.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 15:07
Reply to  Predator

Nie będą. Nie zrobili w komunie, czekali aż samo się rozwiąże, nagrodzili jaruzelskeigo willą. I stawiam taką tezę, że dlatego dzisiaj kaczyści robią co chcą, bo wiedzą, że najgorsze co ich czeka to amnestia dla dobra „pokoju społecznego” z zachowaniem wystarczająco wiele z tego co nakradli i z dużą szansą na powrót do władzy młodych dziś działaczy.