PiS zrezygnował z postawienia przed Trybunałem Sprawiedliwości Donalda Tuska

PiS zrezygnował z postawienia przed Trybunałem Sprawiedliwości Donalda Tuska

PiS zrezygnował z postawienia przed Trybunałem Sprawiedliwości Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Partia uznała, że nawet przy wsparciu Konfederacji, nie będzie w stanie przegłosować wniosku w Sejmie.

 

Oficjalne stanowisko Zjednoczonej Prawicy przedstawił Marcin Horała w Radiu Plus. „Trybunał Stanu jest instytucją sądową będącą na pograniczu sądownictwa i polityki, wymaga większości kwalifikowanej, żeby taki akt oskarżenia przeprowadzić. Nawet gdyby można liczyć na poparcie Konfederacji w tej sprawie, czego nie można być pewnym, byłby to akt jałowy, bo nie ma w tym momencie większości” – wytłumaczył dziennikarzom i widzom przedstawiciel „dobrej zmiany”.

Postawienie polityków PO przed TS wymagałoby 276 głosów. W obecnej sytuacji politycznej nie ma na to najmniejszych szans – PiS ma 235 posłów, Konfederacja 11.

 

Horała nie krył zresztą, że Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem, które hipotetycznie mogłoby poprzeć taki wniosek. Prawicowy polityk podkreślił, że PiS nie może liczyć w tej sprawie na przychylność posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz’15. „W jaki sposób PSL miałby poprzeć wniosek, który stawia w stan oskarżenia premierów, których oni popierali i wybierali?” – zauważył.

Pomysł postawienia polityków PO przed TS pojawił się w raporcie końcowym z pracy sejmowej komisji ds. podatku VAT. W dokumencie znalazł się szereg oskarżeń kierowanych wobec Donalda Tuska i ministrów w jego rządzie.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
KonradNutkaIwonaObserwatorAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Jaka szkoda…

Nutka
Nutka

….., że pisiory znów się nie skompromitują:).

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Byłaby zabawa

Zwinka
Zwinka

Ojej, ale przykrość. Mam nadzieję, że w stosunku do nich nie będzie takich problemów.

Marek
Marek

Słowem wszelkie zarzuty pisu są niczym nie poparte, absurdalne i wyłącznie polityczne, bo skoro innych nie dałoby się przekonać to znaczy, że nie ma argumentów.
Bo to jest logika pisu i horały, nie dowody, nie przesłanki nie argumenty się liczą tylko przynależność partyjna. Jeśli tak ma wyglądać „instytucją sądową” nawet taka z pogranicza, to nic dziwnego, że pisowskie autorytety nie widzą niczego złego w wybieraniu „swoich” sędziów.

Grzegorz
Grzegorz

Po prostu wystraszyli się!

Zwinka
Zwinka

Horała zrobił PYF ( „Znaczy Kapitan” polecam).

HerodAntypis
HerodAntypis

To taki ruch wyprzedzający: „my nie ruszamy Tuska i jego ekipy to i wy zostawicie nas w spokoju jakby co”. Na PO mają tylko ośmiorniczki i zegarek, a na ich gnój to i Podlasie z Podkarpaciem za małe.

Zbyszek
Zbyszek

Żałosne to jest. Gdyby Ci ludzie byli przestępcami to już dawno mieli by całą pisowską prokuraturę na karku.

zenon
zenon

Horala p[ostawic to ty mozesz zmarszczonemu fredowi FREDA

Anna
Anna

Trybunał Stanu to nie jest to samo co Trybunał Sprawiedliwości.

Obserwator
Obserwator

Staraj się Horała, staraj to się wam uda- stanąć przed Trybunałem Stanu!

Iwona
Iwona

Ale błotem obrzucili, coś tam (wg nich) pewnie się „przylepi” no i mają czym szczuć w TVPiS na okrągło. A Horała powoli i z uporem pnie się po drabince dla tych, kto najmocniej, najbeszczelniej „przywali” przeciwnikom.

Konrad
Konrad

Ta cała komisja nie miała za cel udowodnienia czegokolwiek, wykrycia nieprawidłowości. Celem komisji było zdyskredytowanie Platformy Obywatelskiej w oczach wyborców. Komisja była elementem kampanii wyborczej przed całym szeregiem wyborów (parlamentarne, samorządowe, europejskie). Cel został osiągnięty. Przewodniczący doskonale wiedział, że wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska i Innych jest fikcją. Przecież wiedział, że nie zostanie przyjęty.