Pisowska ekipa sprzątająca ma znowu pełne ręce roboty

Kolejny kryształ „rozbity w drobny mak”. Stanisław Karczewski wychodzi na prowadzenie - nielegalnie zrobił 400 tys. zł.!

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski jest kolejnym politykiem PiS uwikłanym w „aferę samolotową”. Dygnitarz miał odbyć liczne podróże o statusie HEAD, tak jak robił to Marek Kuchciński wraz z rodziną i partyjnymi znajomymi. Kolorytu sprawie nadaje to, że na oficjalnej stronie Senatu udostępniono wykaz lotów polityka, który po kilku godzinach został usunięty. W jego miejsce trafiło ocenzurowane zestawienie, pozbawione kilku podróży.

 

W nowej wersji wykazu usunięto informacje o locie małżeństwa Karczewskich do romantycznego Paryża, a także o dwóch lotach samego marszałka. Zmodyfikowano również terminy czterech innych podróży.

W pierwotnej wersji wykazu w dziewięciu podróżach uczestniczyć mieli członkowie rodziny Karczewskiego. W nowej, ocenzurowanej wersji znalazło się tylko osiem takich lotów. Zmodyfikowane zostały dane dotyczące lotu z 12 czerwca bieżącego roku, kiedy Karczewski udał się na oficjalne spotkanie Stowarzyszenia Senatów Europy i Trójkąta Weimarskiego we francuskiej stolicy. W nowej odsłonie w podróży uczestniczył sam Karczewski, według wcześniejszej wersji na pokładzie znalazła się również żona polityka.

 

Kolejnym zagadkowym lotem polityka jest ten z 2017 r., kiedy to poleciał on wojskowym helikopterem na niszczejące lotnisko w Nowym Mieście. Miejscowość położona jest zaledwie 100 kilometrów od Warszawy. To nie wzbudziło jednak największych kontrowersji – okazuje się, że to rodzinna miejscowość polityka, w której przez lata pracował jako lekarz, ordynator oddziału chirurgicznego i dyrektor szpitala.

Podróż autem z Warszawy do Nowego Miasta trwa ponad godzinę, dlaczego marszałek musiał przebyć tę trasę helikopterem o statusie HEAD? W rozmowie z serwisem Onet.pl marszałek stwierdził, że poleciał na ważne spotkanie dotyczące przyszłości lotniska. Karczewski twierdził także, że od lat nie ma związków z Nowym Miastem.

To nie ja decyduję o przyznawaniu lotom tego statusu. Poprosiłem o przelot helikopterem i tyle” – odpowiedział zapytany o to, dlaczego jego lot miał specjalny status. Karczewski zdementował również pogłoski, jakoby miał wtedy odwiedzić swój dom. „Nie. W Nowym Mieście nie mieszkam od pięciu lat. Staram się sprzedać swoje mieszkanie” – przyznał.

/nt/

Źródło: onet.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jaśnie Państwo wygrało wybory, reszta mordy w kubeł.