Pisowska tarcza antykryzysowa: księża mają być zwolnieni przez 3 miesiące z obowiązku opłacania składek ZUS

„SE”: księża dostają na tacę nawet 25 tys. zł miesięcznie

– „Bałem się o płynność finansowa Kościoła w naszym kraju, kryzys, Ale widzę, że ta sfera naszej duchowości też będzie miała wsparcie w Tarczy – zwolnienie z składek dla Duchownych” – napisał na Twitterze Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawcy RP.

 

Zacytował fragment tzw. tarczy antykryzysowej: – „3. Na wniosek duchownego będącego płatnikiem składek zwalnia się z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz wypadkowe, chorobowe, zdrowotne należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 31 maja 2020 r.”. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy mają mieć tylko zawieszone opłacanie składek, które skumulują się i będą musiały zostać uregulowane w kolejnym kwartale.

„I to bez żadnych wymogów. Ot, na wnioseczek”; – „O to się nie bój, tam zawsze wsparcie trafi. Nawet jeśli trzeba by było zwolnić cały pomocniczy personel medyczny”; – „A przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia przy spełnieniu wyśrubowanych warunków, a duchowni dostają zwolnienie w prezencie. Sprawiedliwość społeczna w wydaniu PiS” – pisali internauci.

 

– „To już wiem, po co Andrzej Duda był na Jasnej Górze…” – zauważył jeden z internautów. Pisaliśmy o tym w artykule „Duda „w celu zwalczenia zagrożenia urządza wycieczkę z obstawą, do Częstochowy, aby się tam pomodlić”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
27 marca 2020 19:21

‚Taca antykryzysowa” tak się to powinno nazywać, Pis dba o swoich pijarowców.

Joh
Joh
27 marca 2020 20:18

A reszta niech zapierd..ala za miskę ryżu jak to mawiał Pinokio Morawiecki

Maciek123454321
Maciek123454321
27 marca 2020 22:33

A ile zapomogi z tarczy antywirusowej dostanie stały łajdak z Torunia?

Rafał
Rafał
28 marca 2020 19:20

Tylko trzy miesiące sądziłem że dożywotnio.

Mirella
Mirella
29 marca 2020 19:04

Bóg da ,że księża zrezygnują z tego przywileju:-)