PiSowski starosta kpi ze strażaków. „Ze Sztabu NATO nadchodzą informacje, że po zmasowanym ataku koronawirus opuszcza granice naszej gminy”

PiSowski starosta kpi ze strażaków. "Ze Sztabu NATO nadchodzą informacje, że po zmasowanym ataku koronawirus opuszcza granice naszej gminy"

Starosta Wołowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Dziarski wyśmiał członków Ochotniczej Straży Pożarnej ostrzegających mieszkańców przed zagrożeniem koronawirusem.

 

„Ze Sztabu NATO nadchodzą informacje, że po zmasowanym ataku koronawirus opuszcza granice naszej gminy” – napisał na facebooku

Był to jeden z jego komentarzy do akcji mającej na celu dotarcie z informacją o zagrożeniu do osób, które mogą nie mieć dostępu do środków masowego przekazu.

 

„Proszę sobie wyobrazić, że według Głównego Urzędu Statystycznego 22,5 proc. naszych rodaków nie ma dostępu do internetu, 28,5 proc. nie używa radia, a 3,2 proc. nie posiada telewizora. Sensem przekazu jest dotarcie właśnie do tych osób, które mogą być niedoinformowane o zagrożeniu. Są to oczywiście osoby starsze, które są szczególnie zagrożone” – uzasadniają strażacy celowość prowadzenia takiej akcji.

„Ile kosztowały takie jazdy wozem bojowym straży pożarnej? Nagłośnienie mają nie tylko wozy bojowe – duże, paliwożerne pojazdy potrzebne do udziału w akcjach ratowniczych OSP. Jeździły na wodę?” – komentował niestrudzony starosta.

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzydlinie Małej ripostuje – „Proszę Pana, statutowym zadaniem Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oprócz zwalczania pożarów i innych miejscowych zagrożeń jest informowanie ludności o zagrożeniach.”

Według danych sanepidu w Wołowie (stan na 30 marca, godz. 16.15) na terenie powiatu odnotowano 14 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z czego trzy osoby są hospitalizowane. Kwarantanną objęto 305 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 95. W sumie na terenie Dolnego Śląska potwierdzono 258 zakażeń koronawirusem. Powiat wołowski w liczbie chorych ustępuje jedynie Wrocławiowi, powiatom wrocławskiemu i oleśnickiemu.

/as/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesLehoowojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wojtek
wojtek

starosta z pisu i wszystko jasne!

Lehoo
Lehoo

Z szacunkiem podziwiam lodowato uprzejme odpowiedzi Panów Strażaków na elukubracje pisowskiego kretyna

Chermes
Chermes

Nie jest to może zbyt moralne, ale wydaje mi się, że niektórzy ludzie wprost zasługują na to by sie zarazić koronawirusem. Panowie Kaczyński, Terlecki, Duda, Macierewicz, ksiądz Guz a ostatnio pan starosta Dziarski. To się im po prostu należy, jak rzecze „klasyczka”.