Pisowski wojewoda po raz trzeci unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa o refundacji in vitro

Pisowski wojewoda po raz trzeci unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa o refundacji in vitro

Pisowski wojewoda małopolski Piotr Ćwik unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa o dofinansowaniu z budżetu miasta zabiegów in vitro. – „Rada Miasta Krakowa źle rozpoznała potrzeby zdrowotne mieszkańców miasta” – stwierdził Ćwik.

Przewodniczący Rady Dominik Jaśkowiec zapowiedział, że będzie odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a także nowy projekt uchwały w tej sprawie. – „Wojewoda stwierdził m.in „Rada Miasta Krakowa źle rozpoznała potrzeby zdrowotne mieszkańców miasta”. Zastanawiam się, czy Piotr Ćwik ma w tym zakresie lepszą wiedzę, doświadczenie życiowe? Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa potrzebują refundacji in vitro, nie potrzebują natomiast hipokrytów” – napisał na swoim profilu facebookowym Jaśkowiec.

Krakowscy radni przyjęli „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego” we wrześniu tego roku. Z programu na początek miało skorzystać 100 par. Dofinansowanie ze strony miasta wynosiłoby do 5 tys. zł.

Pisowski wojewoda już po raz trzeci blokuje uchwałę w tej sprawie. Wcześniejsze dwie kierunkowe Ćwik także unieważnił.

– „Pan wojewoda uprawiający zawód katechety nie mógł inaczej, Zresztą zadziwiające jest to nieustające (w wielu religiach) zainteresowanie ludzką seksualnością. Z by-passów zapewne by skorzystał”; – „W następnym kroku doniesie na nas do prokuratury… PiS-owski skansen… z jednej strony Ćwik, z drugiej „edukatorka” Nowak… o tempora, o mores…”; – „Przykre. Zaczunam myśleć, że chyba coś źle zrobiliśmy, że mamy takiego wojewodę i hierarchę” – komentowali internauci. Przypomnijmy – metropolitą krakowskim jest abp. Marek Jędraszewski.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RyszardGrzegorzZwinkaMaciek123454321HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Słusznie mówią że Łódź to przyszłość, Wrocław teraźniejszość a Kraków to przeszłość. Obsadę mają jak w średniowieczu a za króla ćwok bez chrzanu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Krakowianie wiedzą, co o tym sądzić. Puścili z torbami starego Dudę.

Zwinka
Zwinka

Jak odkrył jakiś klecha o obco brzmiącym nazwisku ( nie chciało mi się zapamiętać) „dzieci z in vitro mają charakterystyczne bruzdy na czołach” … Pisowskie politruki, poczęte po panabosku, wprawdzie owych bruzd nie posiadają, ale próżno na ich czołach szukać śladów pracy umysłowej. To dzikie pola, po których ino wiatr hula…

Grzegorz
Grzegorz

Najwięcej „bruzd” ma Terleci.Może go wywalą z PiS-u?

Ryszard
Ryszard

Może jednak warto zapamiętać, bo de Berier to zacna i wielce zasłużona dla Polski familia. Podaję kilka przykładów:
Bogusław Longchamps de Bérier (1808–1888) – polski lekarz, powstaniec listopadowy, wnuk Franciszka (ur. 1710), brat bliźniak Wincentego
Wincenty Longchamps de Bérier – polski prawnik, wnuk Franciszka (ur. 1710), brat bliźniak Bogusława
Roman Longchamps de Bérier (1883–1941) – polski prawnik, specjalista w dziedzinie prawa cywilnego
Franciszek Longchamps de Bérier (ur. 1710) – urzędnik, prezydent Lwowa, pierwszy polski przedstawiciel rodu Longchamps de Bérier
Franciszek Longchamps de Bérier (1840–1914) – powstaniec styczniowy
Franciszek Longchamps de Bérier (1912–1969) – polski prawnik, specjalista w dziedzinie prawa administracyjnego