Pisowski wojewoda pomorski umieścił w gabinecie tablicę upamiętniającą… wizytę Dudy – „Korea w Gdańsku!”

Pisowski wojewoda pomorski umieścił w gabinecie tablicę upamiętniającą… wizytę Dudy - „Korea w Gdańsku!”

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościł Pan Prezydent Andrzej Duda. Gdańsk, dnia 31 sierpnia 2016 r. Wojewoda Dariusz Drelich” – tabliczka z taką oto treścią wisi w gabinecie pisowskiego wojewody pomorskiego. Nad nią widnieje portret Dudy.

– „Tymczasem w gabinecie wojewody pomorskiego… Najważniejsze, że i wojewoda Drelich znalazł tu swoje miejsce. Czy to w PiS jakiś na przedłużenie swojej kadencji?” – napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska. Posłanka PO do wpisu dołączyła zdjęcie i tabliczki, i portretu.

– „W PRL też wieszali fotki dygnitarzy partyjnych w szkołach, urzędach – jak pislam jest zakochany w PRL , jak wszystkie pomysły czerpie z niby znienawidzonego ustroju!”; – „Korea w Gdańsku!”; – „Ciekawe, czy KFC, w którym był też mają taką. Nie do wiary!” – komentowali internauci.

Przypomnijmy, że to właśnie pisowski wojewoda pomorski Dariusz Drelich po katastrofalnej nawałnicy w sierpniu 2017 r. „zasłynął” stwierdzeniem, że „do zbierania gałęzi, do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska”. W niedawnych wyborach parlamentarnych Drelich kandydował do Senatu, ale nie został wybrany.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JanuszChermesZwinkaRafał PWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Na naszych oczach powstaje mitologia polska. Mamy wielu pseudo bogów, pseudo półbogów, pseudo herosów i innych pseudo z potworami i stworami włącznie. Panuje pełna swoboda wyboru kogo wyznawca czci i do kogo się modli. Można i do grzybka i do długopisu..

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Mnie też żenuje ten polski kult jednostek, najpierw JP2, potem Lech Kaczyński a teraz Duda.

Rafał P
Rafał P

Doczekamy się pewnie czasów, gdy w toaletach, które NAWIEDZIŁ Kaczafi, zawisną złote tabliczki upamiętniające te nawiedzenia.

HerodAntypis
HerodAntypis

Pojemniki o zastosowaniu stosownym do poziomu moralności kaczafiego o zbieżnej nazwie od dawna są w szpitalach.

Zwinka
Zwinka

I znów te męski szowinizm. Duda tu, Duda tam. . W Korei Płn. to uhonorowany został kamień, na którym przysiadła małżonka Ukochanego Wodza Kim ir Sena, aby porozmyślać, jaką też mu zupę dzisiaj ugotować. Żądam więc, jako zatwardziała feministka, uhonorowania jakiegoś miejsca w Polsce, w którym Agata Duda odezwała się ludzkim głosem.

Chermes
Chermes

Jako miłosnik zwierząt chciałbym też widzieć odpowiednie tabliczki honorujące miejsca związane z kotem jaśnie pana prezesa.
„Kot też człowiek”, a szczególnie kot Kaczelnika…

Chermes
Chermes

Pomysł na przyszłość.
Pozłacana tabliczka, umieszczona na przenośnym szalecie, w okolicy planowanego przekopu Mierzei Wiślanej:
W tym szaleciku,
podczas pikniku,
Jaśnie pan prezes
Zasikał sedes.

Janusz
Janusz

Drelich, pierwszorzędny materiał na kufajkę