Pisowski wojewoda wydał zakaz informowania o sytuacji dot. koronawirusa na terenach powiatów – „Cenzura wraca”

Pisowski wojewoda wydał zakaz informowania o sytuacji dot. koronawirusa na terenach powiatów – „Cenzura wraca”

– „Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego wprowadzono zakaz podawania informacji o stanie epidemiologicznym dotyczącym koronawirusa na terenach powiatów” – napisał na Twitterze Michał Wojcieszczuk. O sprawie informuje „Tygodnik Szczytno”.

 

Jak podaje tygodnik, starostowie powiatów mieli dostać dziś ustne polecenie w tej sprawie od pisowskiego wojewody Sławomira Sadowskiego. Dodajmy, że bezskutecznie próbował w wyborach parlamentarnych dostać się do Senatu.

„Do tej pory dane publikowane przez starostwo powiatowe w Szczytnie były jedynymi rzetelnymi informacjami, które dawały obraz zagrożenia” – mówią tygodnikowi lekarze z POZ. Twierdzą, że informacje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych powiatach ułatwiały im pracę i nie narażały na zbędne niebezpieczeństwo.

 

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek ten zakaz tłumaczy – uwaga! – ochroną danych osobowych osób zakażonych koronawirusem oraz przebywających w kwarantannie.

„Czyli standardy putinowskie. W myśl zasady, że jak o czymś nie mówimy, to się nie wydarzyło. Skandal”; – „Cenzura wraca”; – „Do wyborów koronawirusa będzie w Polsce tyle, ile Szumowski powie, że jest. Teraz małe uzupełnienie: po wyborach epidemia w Polsce wystrzeli, żeby być wytłumaczeniem dla PiSu wprowadzenia stanu wyjątkowego z wzięciem za mordę niepokornych”; – „Praktyki rodem z komuny…. Komuna też ukrywała info o większych tragediach np. w górnictwie, rozruchy w Radomiu itp….A jak już, to z okrojone i z dużym opóźnieniem. Teraz mamy piskomunę, to i praktyki wracają” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tygodnik.szczytno.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
20 marca 2020 21:00

Na jakiej podstawie prawnej?

Zwinka
Zwinka
20 marca 2020 21:45

Made in China.

Rafał P
Rafał P
21 marca 2020 04:22

Pisowski wojewoda, jak należy się spodziewać, ma niedorozwój mózgu. Zakazać to on może lokalnej gazetce, której i tak nikt nie czyta.

Gosia
Gosia
22 marca 2020 13:02

Może ktoś, przezornie, nagrał i kiedyś wypłynie 😉

Plastek
Plastek
22 marca 2020 18:36

Wszyscy przy władzy garną pod siebie .Bez wyjątków.

probus
probus
22 marca 2020 23:33

ŻLE POLAKU – BRACIE MÓJ,
KIEDY POLSKĄ RZĄDZI PIS!