PKW już wie, kto wygrał wybory, choć jeszcze brakuje kilku protokołów

Emerytalne kłamstwa Dudy

Wydaje się, że już jest wszystko jasne. PKW przekazała cząstkowe, nieoficjalne wyniki, w oparciu o protokoły, które spłynęły z 99,97% obwodów. Na godzinę 7.58 nie podliczono jeszcze protokołów z 5 komisji w kraju i wciąż czeka się na 9 protokołów z zagranicy. Jak zaznacza przewodniczący PKW, raczej nie ma szans, by wyniki z brakujących protokołów mogły wpłynąć na zmianę wyników, tak więc…

 

Andrzej Duda zdobył 51,21% głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79%. Frekwencja wyborcza wyniosła 68,12%.

Pytany o nieprawidłowości, jakie miały miejsce PKW już wie, że i one nie miały wpływu na wynik końcowy, ale każdy może zgłosić swój protest.

 

Po ich rozpatrzeniu i na podstawie sprawozdania z wyborów PKW, Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych rozstrzyga o ważności wyboru prezydenta.

Tak tylko dla przypomnienia, izba ta została powołana przez PiS i wprawdzie powstrzymała się ona od orzekania, gdy trzy połączone „stare” Izby SN stwierdziły, że składy sądów, w których zasiadają sędziowie powołani w procedurze przed neo-KRS, która nie jest niezależnym organem, są nieprawidłowe albo mogą okazać się nieprawidłowe, jak jednak zachowa się dzisiaj?

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekZwinkaJoannaJerzyK. M. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CzarnyZajaczek
CzarnyZajaczek

Jeżeli ktoś chce złożyć protest wyborczy, to od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez PKW jest na to tylko 3 dni. Do tej pory było na to 14 dni. Premier przekonywał że głosowanie nie stwarza ryzyka epidemiologicznego, więc dość dziwne że sam termin na składanie protestów wyborczych został uznany za zagrożenie epidemiologiczne. Nie składanie protestów ani żadna z tym związana inna czynność, tylko konkretnie termin, 14 dniowy termin na składanie protestów wyborczych zwiększał wg PiSu zagrożenie epidemiologiczne. Protesty wysłane pocztą mogą się „z nieprzewidzianych przyczyn technicznych” opóźnić – wystarczy że Sasin przetrzyma przesyłki adresowane do Sądu Najwyższego przez kilka dni. Nie… Czytaj więcej »

daroo
daroo

Wg pani mazurek (celowo mała litera) wszyscy którzy nie głosowali na Pad-a to nie Polacy no brawo ,to się nazywa uspokajanie rozhuśtanych emocji zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi ?

K. M.
K. M.

Szósta porażka z rzędu i dalej będziecie jechać jacy wyborcy pisu czy Dudy są głupi. Brawo. To wyraz prawdziwej mądrości.

Zwinka
Zwinka

Przez świat przetacza się zaraza tandetnego populizmu, co trochę pociesza, że nie tylko u nas, ale tylko trochę. Z populistą ciężko jest wygrać, bo nie ma żadnych hamulców ani poczucia wstydu. To co każdego dnia wygadywał Duda stawiało włosy na głowie. i aż dziw brał, że mu język od tego nie skołowaciał. I co z takim zrobić? Wygadywać jeszcze większe bzdury? No właśnie. Kompletne dno i trzeba być Dudą, żeby obnosić to swoje paskudne zwycięstwo jak głuszec nadmuchane wole w okresie godowym.

K. M.
K. M.

Abonenciarze Michnika już szykują się do wyjazdu lub do majdanu. Ciekawe, których będzie więcej. Tylko zapominają, że sporo z nich ma ten abonament za frajer.

Jerzy
Jerzy

No i co, zatkało kakao?

Zwinka
Zwinka

Mnie nie. Byłam przekonana, że ogłoszone zostanie zwycięstwo Dudy. Żeby nie wiem co. A tak przy okazji. PKW podała, że Duda wygrał w 6 województwach, a Trzaskowski w 10 …ciekawe, nie ? No i te zagubione pakiety z kilkuset tysiącami głosów i to nie z Czikagówka, tylko z Europy, Tak że oszuści mieli trudne zadanie do wykonania, ale dali radę. Ku chwale Kaczyńskiego i jego ferajny.
***** ***

Joanna
Joanna

Jak to jest możliwe, że Trzaskowski wygrał w 11 wojewodztwach, duda tylko w szesciu a mimo to suma sumarum wygral Duda?

daroo
daroo

Zwyczajnie niemożliwe bo mamy tylko 16 województw. a tobie przybyło jedno ,chyba że o czymś nie wiem

Joanna
Joanna

Oczywiscie masz rację. Pomylilam się. Ale to nie zmienia faktu że wygrana w 10 wojewodztwach powinna, teoretycznie, dać lepszy wynik niz wygrana w 6 wojewodztwach. Czyzby duda wygrywal zawsze niezależnie od ilosci glosow.

Zwinka
Zwinka

Pomyliła się. Duda 6 województw, Trzaskowski 10. Potwierdziła PKW.

daroo
daroo

Spoko mój post to w założeniu był żart mający na celu rozluźnienie sytuacji 🙂

Marek
Marek

A co w tym trudnego do zrozumienia? Takie „statystyki” kto w ilu województwach wygrał nie znaczą kompletnie nic. To taka propaganda na otarcie łez tych mniej inteligentnych zwolenników opozycji, których od wyznawców pisu różni tak naprawdę niewiele. Ważna jest ilość głosów bo taki mamy system. Fakty wyglądają następująco: 1. Województwa mają różną liczbę mieszkańców. 2. wygrana to po prostu więcej głosów (nawet o jeden). A 1 i 2 wynika 3, że teoretycznie jeden kandydat mógłby wygrać we wszystkich województwach poza jednym a i tak by przegrał całość bo w tym w którym przegrał mógłby przegrać sromotnie i otrzymać 0 głosów… Czytaj więcej »