PKW podała prawie ostateczne wyniki głosowania prezydenckiego

PKW podała prawie ostateczne wyniki głosowania prezydenckiego

Państwowa Komisja Wyborcza policzyła głosy w 99,78% obwodów do głosowania. To prawie ostateczne wyniki głosowania w wyborach prezydenckich. Jak czytamy na onet.pl Andrzej Duda uzyskał 43,67% głosów, Rafał Trzaskowski zebrał 30,34% a Szymon Hołownia może pochwalić się wynikiem 13,85%.

 

Jeśli chodzi o frekwencję to do urn wybrało się 64,4% uprawnionych do głosowania i jest to wynik rekordowy biorąc za punkt odniesie wskazania frekwencyjne w wyborach sprzed pięciu i dziesięciu laty. W ostatnich wyborach do sejmu frekwencja wynosiła 61,74%.

Procenty procentami ale jak wyniki głosowania przedstawiają się w liczbach bezwzględnych?

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 8 mln 412 tys. osób

Rafał Trzaskowski zebrał 5 mln 845 tys. głosów

Podium zamyka Szymon Hołownia z 2 mln 667 tys. głosów

 

W dalszej kolejności plasują się: „Krzysztof Bosak – (1 mln 300 tys. głosów); Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,37 proc. 457 tys.; Robert Biedroń – 2,21 proc. (425 tys.)”.

„Brakuje 63 protokołów, to może być różnica dziesiętnych procenta, nie wpłyną one znacząco na wynik wyborów – powiedział podczas konferencji przewodniczący PKW Sylwester Marciniak”.

W świetle powyższego możemy zaryzykować twierdzenie, że wszystko już jest jasne.

 

/as/

Źródło:onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Hulaj dusza, piekła nie maHerodAntypisJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Problem także w tym, czy 2-a tura w ogóle będzie. Czytałam na onecie, że Kaczyński rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego między turami głosowań. Podobno zależeć ma to od wyniku, jaki osiągną Duda i Trzaskowski. Jeśli Kaczyński po przeanalizowaniu i otrzymanych sondażach stwierdzi, że jest za duże ryzyko przegranej Dudy to wprowadzi stan wyjątkowy kilka dni przed głosowaniem. I głosowania nie będzie, kadencja Dudy będzie zamrożona. Teoretycznie na 3 miesiące + miesiąc przedłużenia, ale ponieważ wiemy, jak Kaczyński i PiS stosują się do zapisów Konstytucji to śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że ten stan wyjątkowy trwałby w nieskończoność – przynajmniej do śmierci Kaczyńskiego.… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Potencjalny stan wyjątkowy tłumaczyłby nieobecność knura na wieczorze wyborczym. Gdyby miał czyste intencje, toby się wynurzył i plólby coś o wolności czy prawdzie, a tak zamelinował się w swym chlewie i knuje.

Hulaj dusza, piekła nie ma
Hulaj dusza, piekła nie ma

Mam poważne wątpliwości co do uczciwości wyborów. Przewaga Adriana wydaje się mocno naciągana i w ogóle „szemrana”! W Komisjach Wyborczych mieli być niezależni obserwatorzy – nic takiego nie zaobserwowałem. Gdy spytałem o to w mojej Komisji – zrobiono ” wielkie oczy” co wyraźnie wskazywało, że taki nadzór społeczno-obywatelski jaki zapowiadały sztaby opozycyjne,był zwykłą fikcją!
A kwestia wyborów zagranicznych polonii – to już całkowita farsa!