Plan B zbankrutował. Morawiecki z uznaniem o Banasiu: likwidował patologie VAT-owskie, usprawniał system skarbowy

Plan B zbankrutował. Morawiecki z uznaniem o Banasiu: likwidował patologie VAT-owskie, usprawniał system skarbowy

Najwyraźniej zabrakło pomysłu na plan B i dlatego szef PiSowskiego rządu Mateusz Morawiecki z uznaniem zaczął mówić o pancernym Marianie Banasiu.

 

W rozmowie z poniedziałkowym wydaniem „Do Rzeczy” postawił sprawę jasno: „Chciałbym przede wszystkim podkreślić znaczące zasługi prezesa Mariana Banasia w likwidacji patologii VAT-owskich i usprawnianiu systemu skarbowego.”

Morawiecki skonkretyzował inne jeszcze zasługi wyliczając: „wyciągnięcie z biedy milionów ludzi”, „wzrost gospodarczy”, „rozwój infrastruktury lokalnej”, „rozwój mobilności”, „obecność wojsk NATO w Polsce”, „konkurencyjny polski eksport” oraz „walka z mafiami VAT-owskimi”.

 

„Znaczące zasługi” nie przeszkodziły jednak PiS-owi w tym, by „zaproponować opozycji pewną zmianę przepisów”. „Opozycja to odrzuciła” – przypomniał premier.

Podkreślił, że jeśli w oświadczeniu Banasia „zdaniem niektórych, pojawiły się nieprawidłowości, to powinna to wyjaśnić prokuratura”. Nie szczędził jednak pochwał pod adresem prezesa NIK.

/j/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JantarChermesMaciek123454321AleksanderJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Dopóki PiS nie odbije Senatu Banaś może spać spokojnie. PiS kradnie na potęgę więc musi w NIK mieć swojego prezesa, a bez Senatu nie powoła. I to jest bzdura, że nie może odwołać Banasia bez opozycji. Odwołanie prezesa NIK jest w ustawie, a nie w Konstytucji więc wystarczy 231 głosów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Odwołanie jest w ustawie, ale ustawa mówi że prezesa NIK można odwołać tylko, pod pewnymi warunkami, m.in. jeżeli zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, do czego potrzeba 3/5 głosów w Sejmie, i TS stwierdzi „niezdatność do wykonywania funkcji prezesa NIK”,albo zostanie skazany prawomocnym wyrokiem. Opozycja wyraźnie mówi, że należy zastosować jedno z powyższych rozwiązań – ale PiS nie chce procesu przed Trybunałem Stanu, ani tym bardziej przed sądem powszechnym, bo to byłaby kompromitacja tej partii i nie wiadomo, jakie jeszcze obciążające PiS materiały wyszłyby przy okazji na jaw. Więc nalega na zmianę konstytucji, co pozwoliłoby na odwołanie Banasia po cichu, A… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

A przy okazji sprawy Banasia i zmiany Konstytucji Kaczyński załatwi wszystkie inne sprawy wraz ze zmianą ustroju państwa i wprowadzeniem państwa wyznaniowego. Opozycja słusznie robi, że nie zgadza się na zmianę Konstytucji, bo znając PiS, Kaczyński będzie chciał głosowania jednorazowego nad wszystkimi zmianami, które zgłosi. A zgłosi nie tylko sprawę prezesa NIK, ale wszystko, co mu doskwiera.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Chodzi mi o to, że jeżeli w ustawie jest zapisane kiedy można odwołać to można znowelizować ustawę, dopisać kolejny powód który pozwoli odwołać Banasia. A do tego trzeba 231 głosów. Jaki powód? PiS ma doświadczenie. Zgadzam się, że PiS boi się odwołania Banasia. Był finansistą PiS, a w swojej kamienicy przyjmował na „odpoczynek” wielu członków władz PiS

Obserwator
Obserwator

Ale zakłamany s……yn!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Plan B Morawieckiego – przepisać Banasia na żonę.
(bardzo dobry dowcip P. Radka Sikorskiego)

Aleksander
Aleksander

Swoi bezkarni.Kończy się zgodnie z poczatkowymi podejrzeniami.Raport CBA utajniony.

Maciek123454321
Maciek123454321

Aha, znaczy Banaś już jest cacy? To nie takie proste… My nie zapominamy.

Jantar
Jantar

Widocznie Banaś ma na pisiorstwo bardzo poważne haki 🙂 Więc wolą nie drażnić lwa 🙂

Chermes
Chermes

No dobrze, dobrze, ale co z synkiem Banasia? Czy oddano mu już synekurkę, z której go niedawno wyrzucono? I czy dostał już odszkodowanie za straty materialne i moralne, jakie poniósł? Przecież mając tak kryształowego tatusia jemu się to po prostu należy. 🙂