Platforma w rok po zmianie kierownictwa. Schetyna krytykuje Budkę

Platforma w rok po zmianie kierownictwa. Schetyna krytykuje Budkę

Minął rok od dnia, kiedy Borys Budka zastąpił na stanowisku przewodniczącego Grzegorza Schetynę. Teraz poprzedni szef ocenia działania swojego następcy: „zostawiłem PO, gdy miała 31 proc. Gdzie jest dziś?” – pytał na antenie TVN24

 

Schetyna na odchodne uprzedził Budkę: „To ciężka robota, wielka odpowiedzialność. Będziesz miał w ręku decyzje, ale też wielką odpowiedzialność”. Uprzedzał go o konieczności budowania pozycji partii i wielkiej roli przewodniczącego. Po roku mówi, że „oczekiwałby więcej aktywności, więcej skuteczności i tego, żeby Platforma miała lepszy wynik sondażowy”.

Schetyna twierdzi, że zostawiał partię z trzydziestoprocentowym poparciem, wygraną w Senacie i większości samorządów miejskich. „Budka to otrzymał, a teraz po roku można się zapytać: gdzie jest Platforma Obywatelska, jakie ma poparcie społeczne, jaki ma pomysł polityczny na wygranie następnych wyborów?

 

Krytyczne spojrzenie na własną organizację zawsze jest cenne, w analizach warto jednak sięgnąć głębiej, niż tylko zmiany personalne.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
26 stycznia 2021 12:26

Ja rozumiem, że tak trudnej sytuacji opozycja nie miała nigdy. Może tylko w hitlerowskich Niemczech, gdzie ich po prostu wsadzono do obozów koncentracyjnych. Ale na miłość boską, niech wreszcie przestaną startować w konkursach piękności i zabiorą się do poważnej pracy. Opozycjo, przykro to mówić, ale nie masz jaj.

Zwinka
Zwinka
26 stycznia 2021 15:19

Schetyna w żaden sposób nie chce zrozumieć, że ludzie (nie posłowie, zwykli ludzie) go nie lubią. No nie lubią i już. A opozycja jak osiadła na etatach, tak siedzi i tylko pilnuje, aby je zachować jak najdłużej. Ot, taka przykra prawda.

septyczny
septyczny
27 stycznia 2021 12:51

Niestety Platforma jest partią bezideową… Swój wynik wyborczy zawdzięcza głównie ludziom, którzy głosowali przeciw PiS, a nie prawdziwym zwolennikom. Ta formuła się wyczerpała. Pokazał to Hołownia, który pojawił się „znikąd ” i zaczął odbierać PO poparcie i parlamentarzystów…