Po „aferze hejterskiej” była dymisja. Teraz jest awans – Piebiak w NSA

Po "aferze hejterskiej" była dymisja. Teraz jest awans - Piebiak w NSA

Krajowa Rada Sądownictwa w tajnym głosowaniu awansowała Łukasza Piebiaka do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Za jego kandydaturą oddano 12 głosów, przeciwko 5, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 

Jak wcześniej donosiły media Piebiak „miał stać za skoordynowaną akcją oczerniania sędziów, którzy w krytycznych słowach odnosili się do reformy wymiaru sprawiedliwości autorstwa Zbigniewa Ziobry” – czytamy na wp.pl.

Po tym jak wspomniane informacje ujrzały światło  dzienne Łukasz Piebiak, wcześniej zastępca Zbigniewa Ziobry, w 2019 podał się do dymisji.

Patryk Michalski, reporter WP poinformował, że Łukasz Piebiak i sędzia Maciej Nowacki „domagali się wyłączenia z głosowań senatora Bogdana Zdrojewskiego”. Kiedy wniosek Piebiaka przepadł to za piątym razem propozycja złożona przez Nowackiego została przyjęta.

 

Tę sytuację skomentował niezależny senator Krzysztof Kwiatkowski: „To pierwszy taki przypadek w historii KRS, kiedy odbiera się głos jednemu z członków Rady i  przedstawicielowi parlamentu. To sytuacja nie do przyjęcia. Bogdan Zdrojewski reprezentuje w Radzie Senat RP”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Trawestując zdanie wypowiedziane ostatnio przez Ryszarda Terleckiego można powiedzieć: jak coś nie jest zgodne z prawem to należy to prawo zmienić. Poza tym czy coś jest nas jeszcze w stanie zdziwić z rzeczy, które serwuje nam partia rządząca? Tylko czy po zadaniu takiego pytania czujemy się lepiej?

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
14 maja 2021 14:54

Nowy ład wkracza !

Andy
Andy
14 maja 2021 15:38

Brawo Putin !

Stanisław
Stanisław
14 maja 2021 21:26
Reply to  Andy

Od dawna ma Pan te objawy?

Zbyszek
Zbyszek
14 maja 2021 21:22

Ja uważam, że my ,Polacy, mamy takich sędziów na jakich zaslugujemy. MY, Polacy to wszystko robimy. Nie ma tym razem na kogo zgonić winy.

Waldemar
Waldemar
15 maja 2021 10:41

Jest to tzw. kop w górę, jak to się nazywało w PRL. Fakt, za dobro PiS nie karze.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
16 maja 2021 17:51

Temu typowi za samą mordeczkę radziecką należy się dycha do odsiedzenia