PO chce debat programowych z PiS

PO chce debat programowych z PiS

„Oczekujemy i żądamy debaty z politykami PiS odnośnie programów” – powiedział we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. – „Mamy program, on jest do dyspozycji, przyjęliśmy go 2 października na konwencji programowej PO w Gdańsku. Ale chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: jesteśmy gotowi na rozmowy o programie, na rozmowy o programie z PiS i oczekujemy, i żądamy debaty z politykami PiS odnośnie programów, najważniejszych kwestii. Jesteśmy otwarci na rozmowy o wszystkich problemach, o wszystkich kwestiach, o programie PO, a także o programie rządu” – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Schetyna.

PO proponuje debaty między prof. Andrzejem Rzońcą i wicepremierem Mateuszem Morawieckim o gospodarce, a o sprawach zagranicznych między Rafałem Trzaskowski i Witoldem Waszczykowskim. – „Dzisiaj proponujemy, proponuję to prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, premier Beacie Szydło, żeby podjęli tę rękawicę, żeby podjęli to wyzwanie”. Kolejne debaty miałyby odbyć się z udziałem Borysa Budki i Zbigniewa Ziobry o praworządności i tego co dzieje się w resorcie sprawiedliwości; Krzysztofa Brejzy i Mariusza Błaszczaka i Stanisława Gawłowskiego i Jana Szyszki.

„Ja na końcu jestem także do dyspozycji jeśli chodzi o rozmowę z prezesem Kaczyńskim” – zadeklarował Schetyna. – „Jesteśmy pytani, nagabywani, bo to pewnego rodzaju system przesłuchania, które prowadzi PiS, rząd PiS czy politycy PiS. Mówię o rzecznik Mazurek, rzeczniku Bochenku, a także prezesowi Kaczyńskim, który zajął się tą sprawą w sobotę, tuż przed naszym marszem. Dzisiaj słyszę, że rzecznik Mazurek po raz kolejny powtarza te pytania. Pytanie do nas o program, o założenia. Tak, mamy program, on jest do dyspozycji” – powtórzył Schetyna.
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZgredzinkaadamaMaciek123454321Hiszpan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hiszpan
Hiszpan

Bardzo dobrze, czas na to. Bycie tylko i wyłącznie antypisem to za mało. Ja osobiście jako były wyborca (2x) PO czekam na jasne i ostre otwarcie Nowoczesnej.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak wyskoczą z tymi pomysłami o racjonalizacji 500+ oraz wieku emerytalnego, to strzelą sobie w stopę. Powinni dać po 350 złotych, ale na każde dziecko. Natomiast kwestię obniżonego wieku emerytalnego powinni na razie zostawić w spokoju, skoro w tej chwili jest takie oczekiwanie społeczne, przy równiczesnym uczciwym przedstawieniu kwestii wysokości przyszłych świadczeń. Poza tym, w świetle tego co coraz głośniej podnoszą spece od automaryzacji i robotyzacji, może się okazać, że za 15 -20 lat rząd będzie miał zupełnie inny problem, a mianowicie bedzie się głowił, jak zagospodarować społeczeństwu nadmiar wolnego czasu, żeby nie dochodziło do patologii, gdyż praca może stać… Czytaj więcej »

adama
adama

System benefitów socjalnych jak i emerytalny powinien byc zróznicowany. System będzie, ale technicznie bardziej skomplikowany i zapewne skuteczniejszy w praktyce bo system PiS był robiony pod propagande.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak pójdą w licytację, to przerżną.
Jedynie racjonalizacja tych poronionych pomysłów PiS, pozwoli im odzyskać wiarygodność.
Dalej nie wsłuchują się w głos społeczeństwa, które w większości uważa, że powinni dać mniej, ale za to na każde dziecko oraz nie ruszać obniżonego wieku emerytalnego.
Podnosi się też kwestię rozdzielności kościoła od państwa.
Niezrozumiałym jest to, że do tej pory żadna władza nie zainteresowała się działalnością gospodarczą redemptorysty z Torunia. Jakim sposobem doszedł do takiego majątku, że stał się wyrocznią w sprawach polityki

Maciek123454321
Maciek123454321

No, NARESZCIE!!! Co prawda trochę to ryzykowne, bo PiS będzie szukał dziury w całym, jeżeli w ogóle… Ale DEBATY PROGRAMOWE???? Trzaskowski i Waszczykowski????? Przecież Rafał rozłoży Waszcza w kilku pierwszych minutach!!! Schetyna i Kaczyński???? Przecież Karaluch nawet mówić nie umie porządnie. Proponuję dodać Zalewską vs. Kluzik-Rostkowską. Kochani, nie łudźmy się. Nie będzie debat, bo pisiory wiedzą, że zostaną wdeptani w glebę. Ciekawe tylko, jakich wymówek użyją, żeby tylko się nie spotkać? Bo tym razem nie zasłonią się słowotokiem.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie …. żądaniem od PO przeprosin za bycie opozycją totalną.
Czyli …. czegoś niemożliwego.
Jak w bajkach … życzenia zaporowe.

adama
adama

Gadanie takich bzdur jak przepraszanie przez opozycję za to że jest opozycją pokazuje że Schetyna zaskoczył Kaczyńskiego tą propozycją i nie wie co odpowiedzieć. Inicjatywa po stronie opozycji, Rzecznik rządu powtarza to ,co powiedział Kaczyński.

adama
adama

Rzucenie pomysłu debat to dobry pomysł, PiS ich pewnie mie podejmie. Ale PO musi odpowiadać na konkretne sprawy jak związki partnerskie – tu odpowiedzieć można że postępujemy w Polsce według standardów UE. Ale nie można zgubić idei europejskości w załatwianiu konkretnych spraw, bo do tego mogą się te debaty sprowadzić. PO powinno na nie przychodzić pod flaga UE. Widzieliśmy na marszu jak jednoczaco działa idea europejskości Polski – tego nie wolno zgubić w debatach o konkretach.

Maciek123454321
Maciek123454321

Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że o debatach – zwłaszcza merytorycznych – możemy zapomnieć. Biorąc pod uwagę poziom poszczególnych par rozmówców, dochodzę do wniosku, że PiS jak zawsze stchórzy. Mogę się założyć. to szmaty bez godności i honoru. Już wymyślili jako warunek wstępny jakieś 4 pytania. Gromada śmierdzących gnoi.