Po czterech latach do Senatu wróciły flagi unijne

Senat wezwał rząd PiS do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej

– „Drobny gest powrotu do normalności – do rodziny cywilizacji zachodniej” – napisał na Twitterze nowy marszałek Senatu. Tomasz Grodzki dołączył zdjęcie, na którym przed wejściem na salę obrad Senatu obok polskich flag umieszczono także unijne.

 

 

– „Powiało normalnością, po 4 latach to jak otwarcie okna w dusznym pokoju”; – Panie Karczewski, patrz i ucz się!”; – „Drobny gest, a tyle znaczy!”; –  „Nie drobny, a wielki patrząc na to, jak stosunki z UE zostały nadszarpnięte przez politykę pod pseudonimem „lepszy sort”;

– „Panie Marszałku ku radości i pokrzepieniu. Zaczynamy od małych kroczków. Powodzenia we wprowadzaniu szacunku dla człowieka, Konstytucji i prawa” – komentowali internauci.

 

Oczywiście, nie zabrakło krytyki ze strony „patriotów”: – „Niech pan nie ośmiesza tej izby, w cywilizacji zachodniej byliśmy wcześniej niż niejedno państwo UE. A nasza flaga to Biało-Czerwona. Ta izba to polski Senat nie unijny”; – „Cywilizacja zachodnia to obecnie burdel na kółkach… Proszę o powagę i wyprowadzenie tych unijnych podcieradeł bo to POLSKI senat…”; – „Wywal te niebieskie szmaty człowieku. Tu jest Polska”.

Cóż, trudno się dziwić tym „patriotom”, skoro to właśnie była już posłanka PiS Krystyna Pawłowicz unijną flagę nazwała szmatą.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
13 listopada 2019 21:12

Uwaga na Pawłowicz.! Gotowa wpaść pod osłoną nocy i zabrać flagi. UE „do prania”..

BGmble
BGmble
14 listopada 2019 10:40

Najciekawsze, ze ci sami „patryoci” pieja z zachwytu nad zniesieniem wymogu wiz do USA… calkowicie pomijajac, ze od ponad dekady mozemy przemieszczac sie na terenie UE calkowicie bez wiz, paszportow oraz mozemy zamieszkac i pracowac gdzie tylko nam sie podoba.