PO depcze PiS po piętach

Zniewalająca prawda

Najnowszy sondaż IBRiS, badający poparcie dla partii politycznych oraz dla idei rekonstrukcji rządu, wykonany na zlecenie „Rzeczpospolitej”, przynosi zaskakujące informacje.

Wynika z niego, że przewaga PiS nad PO jest niewielka. Prawo i Sprawiedliwość popiera 31,7 proc. ankietowanych, a PO – 30 proc. Na dodatek 43 proc. ankietowanych opowiada się za rekonstrukcją rządu. Wśród tych ostatnich jest również część elektoratu PiS.

W sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” na trzecim miejscu uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza, które notuje 10,3 proc. poparcia. Na Nowoczesną głosowałoby 6,3 proc. ankietowanych, a na SLD – 5,2. Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 4,4 proc. poparcia, a partia Razem na 3,4.

IBRiS zapytał także ankietowanych o rekonstrukcję rządu. Aż 43 proc. zdecydowanie popiera ten pomysł, a 24,6 proc. powiedziało: raczej tak. 14 proc. jest raczej przeciwnych temu pomysłowi, a 7,2 proc. mówi: zdecydowanie nie. 24,6 proc. nie potrafiło wskazać żadnej odpowiedzi.
(Źródło: Rzeczpospolita, Onet.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Te sondaże i tak nie mają żadnego znaczenia, bo gdy dojdzie do wyrażenia swojego stanowiska przy urnach wyborczych, to funkcjonować będziemy już w zupełnie innej rzeczywistości prawnej.
Ordynacja zostanie odpowiednio spreparowana, a okręgi wyborcze stosownie przykrojone.
Pomijam już kwestię skorumpowania i zastraszenia społeczeństwa.
Ta władza odejdzie tylko …. jak ją siłą pogonimy.
Liczenie na mechanizmy demokratyczne jest dziecięcą naiwnością, bo nie da się uczciwie wygrać z szulerem, który łapie się wszystkich świńskich metod, z przewróceniem stolika włącznie.