PO domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie Macierewicza

PO domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie Macierewicza

Politycy PO niezbyt często mają okazję do rozmów z Andrzejem Dudą. Konsultacje w sprawie przygotowanych w Kancelarii Prezydenta projektów ustaw o KRS i SN były jedną z nich. Lider Platformy Grzegorz Schetyna poruszył więc także kwestię działalności szefa MON Antoniego Macierewicza.

„W związku ze złą aktywnością i z tym wszystkim, o czym dowiadujemy się, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, szczególnie po wydaniu książki Tomasza Piątka odnośnie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, (…) prosiłem pana prezydenta Dudę, żeby zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się tą sprawą” – powiedział Schetyna. Szef PO chciałby zwrócić się, podczas takiego spotkania, do Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, także do samego Macierewicza, by „w otwarty, bardzo jasny i precyzyjny sposób wyjaśnił oskarżenia”, które znajdują się w książce Tomasza Piątka i „pojawiają się w innych miejscach”. – „To sprawa poważna i dotyczy naszego bezpieczeństwa” – mówił Schetyna. Według lidera Platformy, Andrzej Duda powiedział, że „poważnie rozważy” jego prośbę. Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział tylko: – „Potwierdzam, że taki postulat pan przewodniczący Schetyna postawił w toku dyskusji”.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta. W jej skład wchodzą: premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, szefowie: MSWiA, MSZ i MON, koordynator ds. służb specjalnych, szef BBN, szef Kancelarii Prezydenta oraz szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski albo przewodniczący tych klubów.

Jeszcze przed spotkaniem u prezydenta posłowie PO zaapelowali do Beaty Szydło o zawieszenie Macierewicza. Domagają się od premier wyjaśnienia jego powiązań z osobami, które „mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”.

Z kolei w sejmowej komisji obrony narodowej Platforma złożyła projekt dezyderatu w sprawie kontaktów Macierewicza z osobami, o których pisze w swej książce Tomasz Piątek. Komisja ma rozpatrzyć projekt za dwa tygodnie.

Książka Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice” opisuje i dokumentuje m.in. powiązania ministra z gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem, który – jak pisze Piątek – „współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem”.
(Źródło: tvn24.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jacekTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

To jest żałosne:
(…)W związku ze złą aktywnością i z tym wszystkim, o czym dowiadujemy się, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, szczególnie po wydaniu książki Tomasza Piątka odnośnie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, (…)(
Mają dostęp do danych top secret i dopiero się dowiadują o tych rewelacjach?

Tomasz
Tomasz

Widać, że kiedy rządzili to im to nie przeszkadzało.

jacek
jacek

Że jest jakiś rozejm… my nie ruszamy waszych, a wy naszych? Jak się na to patrzy co się wyprawia to i ja dochodzę do tego wniosku… PIS stawia całe masy zarzutów, ale żadne nie prowadzą do aktu oskarżenia, a PO opozycja zaskakiwana faktem, że Berczyński wykończył Caracale czy afera z Autosanem. Przy czym ostatnia była tak tajna, że zaskoczona była Premier. Tylko nie wiedzieć jak to się stało, że dotarli do niej dziennikarze…