PO grozi ROZŁAM? Budka zablokował konferencję Grodzkiego? Poszło o fundusze

Będzie koalicja PO, PSL, Polska 2050?

Wśród części PO popularność zyskał tzw. plan Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Zakłada on powołanie ponadpartyjnej agencji rozdzielającej środki pieniężne z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej, co uniemożliwiłoby potencjalne zdefraudowanie tych środków przez oficjeli Zjednoczonej Prawicy.

 

Projekt ustawy o powołaniu takiego gremium popiera sam Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu miał przedstawić tę idę podczas konferencji prasowej, ale w ostatniej chwili jego wystąpienie zablokował przewodniczący Borys Budka. Informacje o takim działaniu lidera opozycji podał portal wPolityce.pl.

Na decyzję Budki miało rzekomo wpłynąć jego przekonanie o udziale w opracowaniu planu byłego lidera PO, Grzegorza Schetyny, który przewodzi wewnątrz ugrupowania politykom o bardziej konserwatywno-prawicowym nastawieniu.

 

To jednak nie koniec zawirowań wewnątrz głównego stronnictwa opozycji. Dlaczego? Informator serwisu wPolityce.pl przekazał dziennikarzom, że PO zamówiła na swoje potrzeby sondaż na temat jej stanowiska ws. Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Prezentowaną przez PO linię popiera zaledwie… 3% respondentów sondażu. Oznacza to, że partia może w najbliższym czasie zmierzyć się z dużym kryzysem.

Obecna strategia PO jest krytykowana przede wszystkim przez prawicowców. Niektórzy z nich sugerują, że partia chce doprowadzić do upadku rządu przez to, że nie uda mu się doprowadzić do przyjęcia pieniędzy z Unii Europejskiej.

/nt/

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
30 kwietnia 2021 20:55

Z

smętek
smętek
1 maja 2021 11:58

Borys Budka i całe PO są żałosnymi tworami. Prowadzą wewnętrzne rozgrywki i nie starcza im czasu na zajmowanie się sprawami ważnymi dla kraju i jej obywateli.

Paweł
Paweł
1 maja 2021 20:56
Reply to  smętek

Głosuj więc sobie na PiS.

jac stary
jac stary
1 maja 2021 13:57

Cała ( w zasadzie) opozycja w Polsce, składa się z partii i partyjek – których konstrukcja – nie odpowiada dzisiejszej rzeczywistości.
Według mniemania tych naszych bossów/tytanów partyjnych – monopol na politykę i krytykę mają tylko oni.

Na całe szczęście – przyszłość Europy ( która już sobie z tego zdaje sprawę w odróżnieniu od naszych parapoli) – należy do ruchów typu Strajk Kobiet, Organizacji Pozarządowych i oczywiście Samorządowców ( od metropolii, przez powiaty, aż po gminy i sołectwa).

Im wcześniej Budka, Czarzasty, Kosiniak i wszyscy Polacy z partii demokratycznych dawnego typu – zrozumieją (jeśli zrozumieją), że z mafią i totalistami – można wygrać tylko współpracą bez żadnych hegemonistycznych ciągotek typu
– bo my jesteśmy więksi,
– bo my mamy większe fundusze,
– bo z racji *kombatanctwa* więcej się nam należy,
– bo …kiedyś byliśmy, że ho!ho!,
– bo, no bo,…
… tym lepiej dla nas Wszystkich.

Ale na dziś wydaje się, że
Nasi *kochani* przywódcy opozycyjnych partii – mają się świetnie.
Dobrze zarabiają.
Od czasu do czasu coś oświadczą do mikrofonu.
Broń boże żadnych rewolucji, bo rządzenie to jednak ciężka orka.
Itp.,itd.,itp….

Gekon
Gekon
1 maja 2021 21:18

Dzisiaj Budka postawił się w jednym szeregu z nacjonalistami z Konfederacji. Gratki.

Modraszek
Modraszek
2 maja 2021 12:15

Spustoszenie jakie covid powoduje w mózgach polityków i mediach politycznych zaczyna o sobie dawać znać. Izolacja będzie straszna – na wybory niedługo nie pójdzie nikt. Grajcie tak dalej, ale nie wmawiajcie, że jest to w moim interesie. ***********

tfu
tfu
3 maja 2021 16:45

To teraz Ujazdoeski jest w PO? Która to już jego partia?