PO już się szykuje do odbicia władzy

PO już się szykuje do odbicia władzy

Szef KO Borys Budka ogłosił dziś na konferencji prasowej rozpoczęcie rozmów, zmierzających do utworzenia nowej większości sejmowej i przejęcia rządów. Przywódca opozycji zapowiedział, że już w ten weekend rozpoczną się wstępne rozmowy. Sprawa ma być też przedyskutowana na poniedziałkowym spotkaniu partii.

Budka podkreślił, że rozmowy na temat nowej większości parlamentarnej będą prowadzone ze wszystkimi zainteresowanymi tym ugrupowaniami politycznymi. Przewodzący PO polityk nie ukrywał też dzisiaj, iż myśli o nowych wyborach.

Lider PO, co warto podkreślić, podczas konferencji, nie wymienił nazw ugrupowań, z którymi chce prowadzić dialog na temat przeprowadzenia kolejnego głosowania. Przypuszcza się, że chodzi m.in. o ruch Polska 2050 Szymona Hołowni; najprawdopodobniej rozmowy będą też prowadzone z PSL, Lewicą i Konfederacją.

Niewykluczone, że również Jarosław Gowin i Porozumienie zostaną uwzględnione. Kilka miesięcy temu żywe były plotki na temat „dezercji” Porozumienia z obozu PiS – ugrupowanie, według ówczesnych spekulacji, miałoby zawrzeć sojusz z PSL-KP.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy jednak „przejęcie” polityków wiernych Gowinowi dalej wchodzi w grę? „Wyborcza” tonuje nastroje i wskazuje na to, że PiS jest gotowe utrzymać sojusz z nimi! Kaczyńskiemu chodzi przede wszystkim o pozbycie się z koalicji „ziobrystów”.

nt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Srol JedenGrzegorzMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Chciałbym wierzyć w dobre intencje PO i w dobrą wolę ustąpienia miejsc na listach głupszym i bardziej zachłannym partiom, dla dobra Polski, ale nie wierzę. Znów będzie ten sam taniec, te same machlojki i te same siłowanie się. Więksi nie będą chcieli ustąpić, mniejsi będą żądać więcej niż powinni i ostatecznie pójdą rozbici sprawiając, że większość głosów znów będzie mniej warta niż mniejszość, zgodnie z najlepszy tradycjami Polskiej „demokracji”.

PS. Piszę o PO ale dotyczy to każdej partii i każdego ruchu, który stanie do wyborów.

Grzegorz
Grzegorz

PO najpierw musi się uporządkować. PiS daje wiele okazji do celnych ciosów które nie są zadawane. Brak jest systemowej pracy nad konsolidacją elektoratu, brak jest przejrzystego i prostego przekazu. Czy są robione badania socjologiczne czy dotacja poszła na cygara i winko do kolacji?

Srol Jeden
Srol Jeden

Nawet za 100 lat platfusy się nie ogarną i nie przejmą władzy.