Po każdej mszy św. zbieramy podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta

Dudzie, jego żonie i szefowi BBN zrobiono testy na obecność koronawirusa

Od lat wiadomo, że księża i PiS-owcy często grają do tej samej bramki. Najlepszy przykład na to dał proboszcz z Podkarpacia, który poinformował swoich wiernych o zbiórce podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy. Ogłoszenie zostało odczytanie w trakcie niedzielnej mszy świętej i umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

Agitację polityczną zafundował swoim parafianom proboszcz z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej (gm. Pawłosiów). „Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL” – ogłosił ksiądz po zakończeniu jednego z niedzielnych nabożeństw. Pełna treść ogłoszenia została później umieszczona na oficjalnej stronie parafii.

Ksiądz proboszcz Wiesław Dziwik, autor apelu, nie widzi w swoim zachowaniu nic dziwnego. „Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem” – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”.

 

Kościelna agitka została nagłośniona przez wolontariuszy i zwolenników Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ksiądz stwierdził jednak, że również i oni mogą stawić się pod świątynią, i zbierać podpisy poparcia.

Sugeruję im, żeby w najbliższą niedzielę sami stanęli obok działaczy Akcji Katolickiej i zbierali podpisy na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Skoro jedni mają prawo, to i drudzy powinni” – powiedział duchowny.

Niecodzienne zachowanie księdza z Wierzbnej wzbudziło oburzenie internautów. Wielu z nich sugeruje, że Kościołowi na rękę są dalsze rządy narodowo-katolickich radykałów. „Koloratki silnie wspierają PiS, bo się boją zmiany władzy. Że się im do kasy suweren dobierze za pedofilię” – napisał anonimowy czytelnik Gazeta.pl.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
NutkaMariaTomalisaantymoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gustaw
gustaw

Upadek kościoła katolickiego w Polsce zbliża się milowymi krokami, W/g danych kościelnych tylko 18% wiernych bierze aktywnie odział w mszach kościelnych.

Tom
Tom

Świetnie! Już niedługo będziemy jak Czechy

Nihil
Nihil

KK Wyp…… ać z polityki. Sekta zła, która niszczy i ogranicza ludzi i cywilizacje od dwuch tysięcy lat. Klechy rozliczcie swoją ochydna historię. Pochylcie czoła i zniknijcie

W s
W s

Przed podpisaniem listy ,każdy katolik powinien pójść do spowiedzi ,w celu otrzymania pokuty czyt:instrukcji.

W s
W s

Przedtem obowiązkowo,każdy katolik ma przystąpić do spowiedzi św. w celu otrzymania pokuty .czyt:instrukcji na kogo ma podpisać listę.amen

Waldemar
Waldemar

Znowu kościoły zamieniają się w punkty wyborcze Dudy. Szanowni kapłani, czy Duda wypełni pustoszejące świątynię, zatrzyma odchodzenie młodzieży, laicyzację społeczeństwa , wyczyści skandale pedofilskie, których nie ma końca? Jaka będzie Wasza wiarygodnośc, gdy przyjdzie PiSowi oddać władzę, a przyjdzie, bo tu nie Korea a Kaczyński nie Kim.

antymoher
antymoher

TAK Z INNEJ BECZKI-CO STAŁO SIĘ Z PETYCJA WS. GRZYBA TORUŃSKIEGO ?DOTARŁA DO PAPIEŻA FRANCISZKA-I ZNOWU CICHOOOOOOOOOO!

alisa
alisa

Już nie mogę dłużej słuchać tych pisowskich kłamstw i oszustw już nie mogę patrzeć na tych zacofanych bogobojnych ludzików marionetek Kaczyńskiego którym można robić wodę z mózgu . Czy wy naprawdę jesteście ślepi i nie widzicie Dokąd to wszystko dąży a mianowicie do dyktatury kaczora Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi i nie widzicie że za chwilę nie będziecie mieli żadnych praw Jeżeli nie zrobicie to co wam Kaczyński każe będziecie ukarani bo nie będziecie się mogli do nikogo zwrócić o pomoc ponieważ Kaczyński wszystkich sobie podporządkowuje nawet i sądownictwo jak trzeba być ślepym i głupim żeby czegoś takiego nie… Czytaj więcej »

Maria
Maria

Czyżby Prezydent już został królem, proszę spojrzeć na pierwsze zdjęcie. Ma na głowie koronę?

Nutka
Nutka

Nie, nie – korona to będzie zwieńczenie „rządów” Najbardziej-Kryształowego-Ze-Wszystkich-Kryształów…