PO: kuriozalny wniosek Kuchcińskiego do TK

PO: kuriozalny wniosek Kuchcińskiego do TK

Kuriozalnym nazwali posłowie PO wniosek marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego. Marek Kuchciński zwrócił się do TK o rozstrzygnięcie, jaki charakter ma opisana w konstytucyjna kompetencja prezydenta do stosowania prawa łaski i czy Sąd Najwyższy może dokonywać wiążącej interpretacji ustawy zasadniczej.

B. minister sprawiedliwości Borys Budka z PO stwierdził, że to wniosek, w którym próbuje się wciągnąć „pseudo-Trybunał Konstytucyjny, do kolejnej gierki politycznej PiS. To wniosek, który narusza elementarne zasady obowiązujące w Polsce” – powiedział Budka.

Z kolei Arkadiusz Myrcha ocenił, że wniosek jest bezprzedmiotowy i ma na celu zalegalizowanie bezprawnych działań prezydenta. – „Wniosek dowodzi, że marszałek Kuchciński nie rozumie obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ze sporem organów konstytucyjnych, mielibyśmy do czynienia w sytuacji, gdyby to Sąd Najwyższy uzurpował sobie prawo do stosowania aktu łaski i wówczas powstałby spór, który z organów jest właściwy do stosowania tej instytucji. Nikt w żadnym orzeczeniu, debacie publicznej, nie odmawia prezydentowi prawa do stosowania prawa łaski” – powiedział Myrcha.
(Źródło: onet.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GekonMaciek123454321ObserwatorbartTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

TK oczywiście „orzeknie” że PiS czyli Prezydent ma racje – co kogo obchodzą jakieś rozważania prawnicze. Prezes wyda takie polecenie i tak się TK zachowa. Teraz dokładnie widać, dlaczego rozwalono stary TK – nowym będą zasłaniać swoje poronione decyzje.

bart
bart

Rzeczywiście, haniebny marszałek kuchciński nic nie rozumie.

Obserwator
Obserwator

Mało tego, po utracie władzy przez pis i i przed Trybunałem Stanu będą się powoływać na zgodność z orzeczeniami pożal się boże „trybunału konstytucyjnego”

Maciek123454321
Maciek123454321

Kuchcio już dostał zdrowego pierdolca. Może ktoś kupi mu kosiarkę i kufajkę, Trzeba go posadzić na kosiarkę niech kosi trawniki koło sejmu, chwastami zarastają. Ogrodniku kuchcio, zap…….. do roboty, żłobie, trutniu jeden.

Gekon
Gekon

Trzeba napisac do ,prezesa, cos sie nasza Penelopa obija.