Po protestach przed Sejmem zatrzymano pięć osób w związku z rzekomym pobiciem policjantów

Czy policja ma dość? Po protestach przed Sejmem obawia się utraty zaufania

– „Pięć osób zatrzymano w związku z rzekomym pobiciem policjantów. Dwie osoby są w szpitalu. Jedna ma rozbity nos, druga rozcięty łuk brwiowy” – powiedział „GW” adwokat Jarosław Kaczyński, który był na komisariacie po przepychankach przed Sejmem. Na Twitterze Obywatele RP pokazali, jak policja usuwała jednego z demonstrantów. – „Niebezpieczny” młodzieniec wleczony za szyję” – napisali.

Poturbowany został także dziennikarz oko.press Anton Ambroziak. – „Wykręcane ręce, podszczypywanie, był rozkaz mocniejszego przepychania. Policjant, który mnie powalił, nie chciał mi podać swoich personaliów” – relacjonował „Wyborczej” Ambroziak.

Do protestujących przed Sejmem wyszli posłowie opozycji. Do zgromadzonych przemówiła Henryka Krzywonos: – „My w stanie wojennym żeśmy się nie bali. Wiecie, co robiliśmy? Myśmy robili im na złość! Żeby oni wiedzieli, że jesteśmy. Trzeba robić im na złość! Widzę kobietę, która płacze. Cholera, kobieto, nie płacz! Bądź wku***ona! PiS spalił wszystkie mosty. Nie mają do czego wrócić. A my ich wsadzimy„. Protestujący skandowali: „Będą siedzieć”.

Podczas protestu odczytano „listę hańby” posłów, którzy złamali Konstytucję. Po każdym nazwisku – gwizdy. Zamknęło ją nazwisko Zbigniewa Ziobry. Ludzie długo skandowali „Zero zero”. Demonstranci rozwinęli transparent „Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo”.

Manifestację zakończyło odczytanie preambuły Konstytucji, a potem ludzie wyciągnęli świece. O 21.00 zapłonęły „Światełka dla Sądu”. Podobne protesty odbyły się również w innych polskich miastach. A przez kolejne dni demonstracje będą organizowane o 21.00 przed Sądem Najwyższym.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Andrzejtak jestZwinkaAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

O jakiej policji jest napisane w tym artykule? Policja stoi na straży prawa i służy obywatelom. Milicja zaś jest przeciw obywatelom, służy dyktatorowi i kacykom partyjnym. Powtarzam, MILICJA, bo do tego poziomu zeszli ci „panowie” pokazani na filmikach. Wielu z nich nie powinno znaleźć się w szeregach tej formacji, gdyż mają skłonności sadystyczne, bestialstwo mają we krwi. Będąc w MILICJI mogą w majestacie „prawa” znęcać się nad ludźmi, mogą robić to, co lubią najbardziej – i nie piszcie o psychotestach, bo można je obejść – tego „młodziaków” uczą starsi w służbie, uczą ich także jak można bić i znęcać się… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Biją i maltretują siostry, braci, i rodziców swoich

Zwinka
Zwinka

Jeden człowiek powala na ziemię pięciu nazioli, nieuzbrojeni cywile, zwłaszcza płci żeńskiej, leją uzbrojonych po zęby milicjantów…Biedna waaadza, no jak można w takich warunkach budować Wielką Wolskę. ?!

tak jest
tak jest

Okupanci naszej biednej z partii „Polskęzbawa z drabinki” już mają swoje policyjne bojówki oraz prowokatorów – wszystko w drodze do dyktatury! Toż to chichot historii! To wszystko już było! Czy ja śnię, czy to dzie się naprawdę? Niepojęte by tak otumanić i przekupić masy, by w większości stały się jeśli nie „wyznawcami kurdupla”, to biernymi świadkami niszczenia państwa,