Po trzech miesiącach Stanisław Gawłowski opuści areszt

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2301165176590491&id=215392231834473

„Sąd postanowił zastosować 500 tys. zł kaucji, jeżeli chodzi o Stanisława Gawłowskiego. Sąd przedłużył areszt do czasu wpłacenia kaucji. Planujemy wpłacić ją jak najszybciej” – powiedział pełnomocnik posła PO Stanisława Gawłowskiego Roman Giertych. Dodał, że na wpłacenie kaucji sąd wyznaczył 14 dni od czwartku.

Poseł PO przebywa w Areszcie Śledczym w Szczecinie od połowy kwietnia br. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. – „Sąd Okręgowy mając jednak na względzie to, iż szereg dowodów zostało już przeprowadzonych i procesowo zabezpieczonych, uznał za możliwe zastosowanie wobec podejrzanych zastrzeżeń, co do możliwości uchylenia aresztu tymczasowego, jeżeli w terminie 14 dni za każdego z nich zostanie złożone odpowiednie poręczenie majątkowe” – powiedział sędzia Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Prokuratura Krajowa, której szefem jest Bogdan Święczkowski, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, poinformowała, że „niezwłocznie złoży zażalenie na decyzję szczecińskiego sądu”.

„Sprawa Gawłowskiego. Obciąża go przestępca, były polityk PiS, który o sprawie przypomina sobie po latach, a za swoje zeznania otrzymuje złagodzenie kary. I dlatego od początku trudno uznać tę sprawę za tak jednoznaczną, jak robi to PiS, TVP i niektórzy publicyści” – skomentował na Twitterze Janusz Schwertner z Onetu.

– „Za 2-3 lata będzie odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie”; – „Wychodzi za kaucją. 500 tys. zł. Nie wiem, po co był ten areszt? Chodziło tylko o zastraszenie rodziny i samego zatrzymanego. Skoro nic nie ma, to trzeba za wszelką cenę zachować twarz prokuratury i sądu. Stąd kaucja”; – „Jakie dostanie odszkodowanie? Kto na to wysupła pieniądze? Ziobro z własnej kieszeni, czy zwyczajowo, podatnicy?” – pisali inni internauci.

bt

Źródło: onet.pl., Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o