„Po tym, jak okradli PCK, trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii”

„Po tym, jak okradli PCK, trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii”

„Nie spodziewaliśmy się, że PiS będzie chciał, by na epidemii zarabiali działacze tej partii. Nie spodziewaliśmy się, że także prezydent Duda będzie zamieszany w te działania, ponieważ jego bliski współpracownik okaże się beneficjentem zamówienia rządowego na ponad 3 mln zł. Skandaliczne jest to, że PiS chce zarabiać na lęku i strachu Polaków” – powiedziała posłanka Izabela Leszczyna. Chodzi o sprawę, o której pisaliśmy w artykule „Szansa dla polskich firm. Zamówienia na dostarczenie testów na koronawirusa dostała spółka związana z doradcą Dudy”.

 

„To nie jest pierwszy raz, kiedy PiS pomylił RP z folwarkiem. To nie jest pierwszy raz, kiedy ludzie związani z PiS, Andrzejem Dudą dokonują skoki na publiczną kasę. Kompletnie niemoralne jest, że robią to po raz kolejny na najbiedniejszych – najpierw chociażby afera PCK, okradanie kontenerów, a teraz przy okazji specustawy koronawirusa, którego Polki i Polacy po prostu bardzo się boją, okazuje się, że dziwnym przypadkiem ręczną decyzją pieniądze idą do spółki związanej z ludźmi prezydenta Dudy. Zadajemy pytanie prezydentowi Dudzie i ludziom związanym z PiS – jak długo jeszcze zamierzają żerować na polskim państwie?” – pytała posłanka KO Barbara Nowacka.

Poseł PO Adam Szłapka dodał, że zarejestrowana na Cyprze firma Blirt w ubiegłym roku zanotowała półtora miliona zł straty. – „A w tym roku, przed chwilą uzyskała zlecenie na 3,5 mln pieniędzy rządowych. Po tej decyzji akcje firmy Blirt wystrzeliły ponad 3-krotnie” – zauważył Szłapka.

 

Do sprawy odniósł się na Twitterze Donald Tusk. – Po tym, jak okradli PCK, trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii” – napisał były przewodniczący Rady Europejskiej.

„Nie dziwi nas to. Zakładam, że to początek, przecież Emilewicz mówiła o zarabianiu na wirusie. Przeszli do realizacji”; – „Ziobro pobiera 4 pensje, spółki SP Państwa pękają w szwach od protegowanych członków PiS-u, a ciemny lud nadal wierzy, że Duda czyni cuda”;

– „Ta partia naprawdę o moralności i poczuciu wstydu nie ma zielonego pojęcia. Dla nich to tylko słowa nie mające znaczenia – taka to partia, prawa i sprawiedliwa”; – „Jeśli odebrali niepełnosprawnym pieniądze, żeby sobie za nie kupić głosy emerytów to można się po nich spodziewać wszystkiego najgorszego” – komentowali internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Rozbawił mnie komentarz Internautki: ” Pani Mazurek myśli nad odpowiedzią” . Wydaje mi się, że jest to duże nadużycie w stosunku do tej pani. Pani Mazurek myśli… , Raczej kombinuje jak zagarnąć kasę.

smętek
smętek

Tak działa mafia!