Po ujawnieniu wniosku Falenty Giertych składa wniosek o wszczęcie śledztwa

Po ujawnieniu wniosku Falenty Giertych składa wniosek o wszczęcie śledztwa

„Złożyłem wniosek o podjęcie śledztwa w sprawie istnienia zorganizowanej grupy przestępczej wykorzystującej nielegalne podsłuchy do obalenia rządu. Pan Marek F. może złożyć zeznania w tym postępowaniu i starać się o wznowienie swojej sprawy” – poinformował na Twitterze Roman Giertych.

To reakcja na dzisiejsze doniesienia „Rzeczpospolitej”, o czym pisaliśmy w artykule „Falenta skazany w aferze podsłuchowej grozi, że jeśli Duda go nie ułaskawi, ujawni, kto za nim stał”.

 

– „Dziś może to nic nie da, ale jutro… Falenta będzie musiał być przesłuchany w sprawie, a tego pisiorzy boją się najbardziej”; – „Wieje mi tu optymizmem, którego nie podzielam. Gdzie sprawa KNFu czy Srebrnej? Któren prokurator go przesłucha czy postawi zarzuty jak zero zagrozi konsekwencjami?” – komentowali internauci.

Wyjaśnień żąda także opozycja. – „Te działania, które były podejmowane w ostatnim czasie, prokuratura, która chciała kary w zawieszeniu dla pana Falenty, niemrawa policja, która go szukała i tak naprawdę pod naciskiem opinii publicznej dopiero został odnaleziony w Hiszpanii. Wszystko to pokazuje, że PiS ma ewidentnie coś na sumieniu w tej sprawie. I dlatego będziemy domagali się wyjaśnień, będziemy domagali się rzetelnego działania organów państwowych” – zapowiedział poseł PO Tomasz Siemoniak.

bt

Źródło: Twitter, 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JanikGrześMirandaantyuzurpatorGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

To będzie naprawdę gorące polityczne lato. Jeżeli w liście Falenty jest choć cień prawdy to PiS ma już pozamiatane.

Miranda
Miranda

to prawda . Ale jeśli stanie się inaczej i afera spłynie po Polkach i Polakach jak po kaczce , to demokracja w Polsce będzie pozamiatana. Jestem optymistką i powiem , że szklanka jest do połowy pełna . Mój optymizm nastawiony jest jednak na poważna próbę.

Grześ
Grześ

może nie wystarczyć, jakieś ,,nowe ochłapy,, jak pampers+ czy tampax+ i znów będą górą chociaż w ,,tych dolnych partiach,,

Janik
Janik

Pozamiatane? Na pewno nie. Na wierzących pisowcach nie zrobi to wrażenia. Oni wierzą! A nawet niewierzący będą popierać PiS puki będzie płynąć kasa. Nadzieja jest w tych, którzy nie chodzą na wybory i mają dobrą pamięć. Może ruszą tyłkiem w przekonaniu o konieczności oddania głosu. Nadziei nie mam. Wniosek? Będzie jak za Gierka. Kiedy został I sekretarzem PZPR ludzie kochali go, bo przez kilka lat było lepiej jak za Gomółki. A ja to się skończyło nie trzeba przypominać. Aktualnie jestem przekonany, że teraz skończy się tak samo. Historia lubi się powtarzać. Ja pamiętam czasy lat 80-tych, a powtórki na szczęście… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

„Pan Marek F. może złożyć zeznania w tym postępowaniu i starać się o wznowienie swojej sprawy” – i to jest właśnie powód, dla którego żadnego śledztwa nie będzie, w każdym razie na pewno nie przed wyborami. Pisiate przyjmą narrację typu „odgrzewane kotlety” albo cos w tym rodzaju. Sprawa będzie ukręcona – jak myślicie, „minimalna szkodliwość społeczna”, czy „niewykrycie sprawców”?
A prokurator to może mieć postępowanie dyscyplinarne pod byle pretekstem właśnie jeśli sprawę na serio rozpocznie.