Po wyborach w PiS dojdzie do przetasowań na najwyższych stanowiskach

„To bez sensu”. Terlecki o ewentualnych protestach wyborczych

Ryszard Terlecki, szef klubu poselskiego PiS, poinformował dziś, że po wyborach dojdzie do zmian na najwyższych stanowiskach w szeregach jego ugrupowania. Wybory w partii, zgodnie z zapowiedziami polityka, mają odbyć się tego lata.

 

Później, jesienią, odbyć ma się natomiast uroczysty Kongres PiS, który wyłoni nowy zarząd. Nie oznacza to jednak, że Jarosław Kaczyński utraci pozycję w organizacji. „Prezes Jarosław Kaczyński lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi spędza chwile odpoczynku, że już jest zmęczony, że pójdzie na emeryturę, ale to są oczywiście żarty i wszyscy to kwitujemy śmiechem” – powiedział Terlecki.

Szef klubu PiS ustosunkował się też do wpisu Donalda Tuska na Twitterze. Przewodniczący EPL zaapelował w nim do prezesa, by spotkał się z nim i pojednał.

 

„Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów” – napisał Tusk.

Terlecki uważa, że Kaczyński nie zwrócił nawet uwagi na zaczepkę ze strony Tuska. „Myślę, że dużej odporności nabrał prezes” – stwierdził wysoko postawiony polityk. „Mówienie, że Trzaskowski jest marionetką Tuska i Budki być może dawałoby jakiś efekt, ale wiemy, że jest to aparatczyk PO i powtarzanie tego nie miałoby sensu”.

Polityk odniósł się też dziś do mizernego zaangażowania prezesa w kampanię. Kaczyński, według Terleckiego, specjalnie odsunął się na bok, ponieważ nie chce zmieniać wyborów prezydenckich w „wybory partyjne”.
Cóż, Kaczyński trzyma się w partii bardzo mocno i wszystko wskazuje na to, iż wzorem innych autokratycznych przywódców będzie dzierżył ster władzy do końca…

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał PaleksanderGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Kaczyński jak Putin zapewnił sobie dozgonne kierownictwo w partii. W PiS nie muszą udawać demokratycznych wyborów władz partii , wszystko już jest ustawione.

aleksander
aleksander

rysiu ales mnie tym wpisem zaimponowal piekno i inteligencje masz wypisana na twarzy

Rafał P
Rafał P

Prezes lubi sobie czasem żartować?
Ciekaw jestem, jak by zareagował na pytanie, kogo by chciał widzieć jako swojego następcę. Pewnie pytający zostałby wyniesiony przy salwach gromkiego śmiechu.