Po wygranych wyborach Trzaskowski zapowiada Trybunał Stanu dla Macierewicza

Po wygranych wyborach Trzaskowski zapowiada Trybunał Stanu dla Macierewicza

Rafał Trzaskowski skrytykował słaby stan obronności Polski i zaprezentował dzisiaj swój zespół doradców ds. bezpieczeństwa i obrony Polski – podaje Interia Fakty. Kwestia obronności kraju powinna być wyłączona ze sporu politycznego pomiędzy partiami, a dbać o to miałby silny prezydent.

 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego powinna stać ponad podziałami politycznymi. Podkreślił też znaczenie dla obronności naszego państwa pozycji Polski w NATO.

Prezydent Polski powinien także dbać o honor i etos żołnierza polskiego, a ten ma mieć prawo do odwołania się w przypadku zwolnienia.

 

Za osłabienie zdolności obronnych Polski kandydat PO  na prezydenta obwinia Antoniego Macierewicza, za co, w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich, wystąpi do Sejmu o postawienie byłego ministra obrony przed Trybunałem Stanu.

Antoni Macierewicz odpowiadał za sprawy obronności kraju w latach 2006-7 jako szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i wiceminister obrony narodowej, w latach 2015-18 jako minister obrony narodowej. Wcześniej sprawował też funkcje ministra spraw wewnętrznych i podsekretarza stanu w MON.

Wsławił się wieloma kontrowersyjnymi decyzjami, m.in. w sprawie publikacji raportu WSI albo tzw. listy Macierewicza, rezygnacji z zamówienia caracali, wdarcia się siłą do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie, czy czystkami politycznymi w wojsku. „Doprowadziło to do osłabienia naszych zdolności obronnych” – cytuje słowa Trzaskowskiego Interia.

/ep/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Stary WujBartMaciek123454321Jacek DolińskiZeus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zeus
Zeus

Nic z tego .Ucieknie do swoich w Moskwie.

Maciek123454321
Maciek123454321

No no, jeszcze poczęstują go tam „nowiczokiem”

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Na razie nie ma szans na Trybunał Stanu dla Macierewicza, bo w tym celu wymagana jest większość 3/5 głosów w Sejmie. Ale mam nadzieję że za jakiś czas taka większość się znajdzie. Ruch Trzaskowskiego jest bardzo dobry, bo nie można pozwolić, by tak negatywnie dla Polski zasłużona postać została przez PiS schowana do kryjówki na ulicy Kolskiej w Warszawie. A dla rozweselenia przypominam wierszyk, który mi się jakiś czas temu ułożył: ZESPÓŁ MACIEREWICZA Gdy pochylę się nad blatem Jeb.nę czasem centropłatem. Wtedy w głowie mi wybucha i urywa kawał ucha. Żona zna już te objawy – doszła w dziesięć lat… Czytaj więcej »

Bart
Bart

I wtedy nagle okaże się, że Antoni od lat jest pod opieką zespołu psychiatrów. Badanie USG mózgu wykaże, że zamiast szarych komórek w głowie antoniego puka suchy orzeszek. Krótko mówiąc – niezdolny do odpowiadania za swoje czyny.

Stary Wuj
Stary Wuj

Postawicie go? Najpierw trzeba doręczyć „pawiestku”, po naszemu wezwanie. Ale gdzie? Podpowiedź w piosence: „Moj adries nie dom i nie ulica, moj adries… Wielikaja Ruś ( dawniej Sawietskij Sajuz)