Po wygranych wyborach Trzaskowski zapowiada Trybunał Stanu dla Macierewicza

Po wygranych wyborach Trzaskowski zapowiada Trybunał Stanu dla Macierewicza

Rafał Trzaskowski skrytykował słaby stan obronności Polski i zaprezentował dzisiaj swój zespół doradców ds. bezpieczeństwa i obrony Polski – podaje Interia Fakty. Kwestia obronności kraju powinna być wyłączona ze sporu politycznego pomiędzy partiami, a dbać o to miałby silny prezydent.

 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego powinna stać ponad podziałami politycznymi. Podkreślił też znaczenie dla obronności naszego państwa pozycji Polski w NATO.

Prezydent Polski powinien także dbać o honor i etos żołnierza polskiego, a ten ma mieć prawo do odwołania się w przypadku zwolnienia.

 

Za osłabienie zdolności obronnych Polski kandydat PO  na prezydenta obwinia Antoniego Macierewicza, za co, w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich, wystąpi do Sejmu o postawienie byłego ministra obrony przed Trybunałem Stanu.

Antoni Macierewicz odpowiadał za sprawy obronności kraju w latach 2006-7 jako szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i wiceminister obrony narodowej, w latach 2015-18 jako minister obrony narodowej. Wcześniej sprawował też funkcje ministra spraw wewnętrznych i podsekretarza stanu w MON.

Wsławił się wieloma kontrowersyjnymi decyzjami, m.in. w sprawie publikacji raportu WSI albo tzw. listy Macierewicza, rezygnacji z zamówienia caracali, wdarcia się siłą do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie, czy czystkami politycznymi w wojsku. „Doprowadziło to do osłabienia naszych zdolności obronnych” – cytuje słowa Trzaskowskiego Interia.

/ep/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zeus
Zeus
16 czerwca 2020 17:35

Nic z tego .Ucieknie do swoich w Moskwie.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 czerwca 2020 07:33
Reply to  Zeus

No no, jeszcze poczęstują go tam „nowiczokiem”

Jacek Doliński
Jacek Doliński
16 czerwca 2020 18:22

Na razie nie ma szans na Trybunał Stanu dla Macierewicza, bo w tym celu wymagana jest większość 3/5 głosów w Sejmie. Ale mam nadzieję że za jakiś czas taka większość się znajdzie. Ruch Trzaskowskiego jest bardzo dobry, bo nie można pozwolić, by tak negatywnie dla Polski zasłużona postać została przez PiS schowana do kryjówki na ulicy Kolskiej w Warszawie. A dla rozweselenia przypominam wierszyk, który mi się jakiś czas temu ułożył:
ZESPÓŁ MACIEREWICZA
Gdy pochylę się nad blatem
Jeb.nę czasem centropłatem.
Wtedy w głowie mi wybucha
i urywa kawał ucha.
Żona zna już te objawy –
doszła w dziesięć lat do wprawy –
zastrzyk wali prosto w du…
i układa mnie do snu.

Bart
Bart
17 czerwca 2020 08:43

I wtedy nagle okaże się, że Antoni od lat jest pod opieką zespołu psychiatrów. Badanie USG mózgu wykaże, że zamiast szarych komórek w głowie antoniego puka suchy orzeszek. Krótko mówiąc – niezdolny do odpowiadania za swoje czyny.

Stary Wuj
Stary Wuj
17 czerwca 2020 14:01

Postawicie go? Najpierw trzeba doręczyć „pawiestku”, po naszemu wezwanie. Ale gdzie? Podpowiedź w piosence: „Moj adries nie dom i nie ulica, moj adries… Wielikaja Ruś ( dawniej Sawietskij Sajuz)