Po zalewie PiSowskiego hejtu tysiące „lajków” pod wsparciem Tuska dla Olgi Tokarczuk – na Twitterze

Donald Tusk skomentował już sondażowe wyniki wyborów!

„Dzień dumy i radości. Polski dzień. Tak samo cieszyliśmy się i byliśmy dumni z Miłosza, Wałęsy i Szymborskiej. Dziękujemy, Pani Olgo, za to, co napisałaś i za to, co napiszesz” – napisał na Twitterze były szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwracając się do Olgi Tokarczuk.

 

Radosny wpis byłego premiera ostro kontrastował z weekendowym zalewem hejtu, jaki spadł na głowę polskiej noblistki. Był wyrazem wsparcia dla pisarki, bo PiSowskie trolle przekroczyły w swoich atakach granice wszelkiej przyzwoitości. I nie tylko oni.


W niegodziwych słowach Politycy PiS oraz bliscy partii rządzącej publicyści i księża tak bardzo deprecjonowali dokonania noblistki, że pisarka zaczęła ich banować.

 

Tymczasem przez pół godziny post byłego premiera zyskał 1000 polubień. Fani Tuska komentowali go w entuzjastycznym stylu. „Donald Tusk też kiedyś dostanie Nobla” – napisał jeden z nich.

Do głosu dorwali się też przeciwnicy Tuska i Tokarczuk nie szczędząc obojgu paskudnych złośliwości: „Ciągnie swój do swego” – brzmiał jeden z najłagodniejszych komentarzy.

Znany działacz PiS Krzysztof Wyszkowski podał dalej mema, gdzie w miejsce twarzy Tokarczuk wklejono podobiznę Lecha Wałęsy. Przekonany o kontaktach Wałęsy ze służbami specjalnymi PRL dopisał: „Noblowskie przemówienie Tokarczuk potwierdza prawdziwość tego mema„.

Bardzo aktywny w serii tych tweetów radny PiS Dariusz Matecki, znany z tego, że nawoływał do „zdezynfekowania” Szczecina po Marszu Równości, teraz też dał swego rodzaju czadu twierdząc, że sukces polskiej pisarki to „ostateczne poniżenie nagrody Nobla”.

„Pani @tokarczuk_olga gratuluję Nobla! Czy przy okazji mogłaby Pani powiedzieć komu dała Pani do obsługi swoje konto TT? Wiele osób chętnie dowiedziałoby się dlaczego dostali bana, mimo iż – tak jak ja – nawet tweeta do Pani wcześniej nie napisali. Miłej niedzieli” – napisał „zatroskany” szef PiSowskiej tvp.info – Samuel Pereira.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pinki
pinki
10 grudnia 2019 13:42

Jakoś mnie to nie dziwi. Niczego innego nie spodziewałem się po prawicy. Prawdziwa prawica zawsze jest umorusana w gównie.

Bart
Bart
11 grudnia 2019 07:00
Reply to  pinki

Podpisuję się pod tą opinią.

gustaw
gustaw
10 grudnia 2019 16:52

Ten hejt PiSowskiej propagandy i zwolenników Jarosława Kaczyńskiego to przykład Targowicy XXI wieku. To zdrada stanu. Oni chcą odebrać nam godność radości z sukcesu Polki, laureatki literackiej Nagrody Nobla…

SŁAWOMIR
SŁAWOMIR
11 grudnia 2019 20:41

Nie mogą strawić sukcesów innych. No i tego że nie mają na to wpływu. A po ich stronie sami wielcy i niedocenieni przez świat. Proponuję nasze polskie nagrody Nobla.