PO zawiadamia prokuraturę m.in. w sprawie naprędce wypisanej samemu sobie legitymacji przez Macierewicza

Giertych w liście do Macierewicza domaga się od niego przeprosin za oszukiwanie Polaków ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej

PO składa w prokuraturze „zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza i przez podkomisję smoleńską w związku z art. 231 Kodeksu karnego, czyli z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków przez byłego ministra obrony Antoniego Macierewicza” – poinformował poseł tej partii Cezary Tomczyk.

 

Chodzi o sytuację podczas piątkowego przesłuchania, kiedy poseł PO Paweł Suski zapytał byłego szefa MON, czy ma jakiś dokument, że jest przewodniczącym podkomisji. Wtedy Macierewicz miał wyjąć kilka niewypełnionych legitymacji i jedną z nich… sam sobie wypisał.

Innym powodem zawiadomienia prokuratury przez PO jest to, że Macierewicz nie potrafił podać decyzji, na podstawie której działa podkomisja. – „To jest kpina z państwa, to jest kpina z ofiar katastrofy smoleńskiej. Po czterech latach zmarnowanych szans, po czterech latach wydatkowania milionów złotych na działalność tej podkomisji przez podatników, wreszcie po dziesiątkach ekshumacji, również naszych przyjaciół i kolegów, z którymi tutaj pracowaliśmy w Sejmie, ta komisja nie doszła do żadnych wniosków, nie podważyła żadnych ustaleń komisji Jerzego Millera” – stwierdził Tomczyk. Podkreślił, że podkomisja smoleńska powinna być jak najszybciej zlikwidowana.

 

Marcin Kierwiński dodał, że PO zwróci się także do Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o pilne skontrolowanie prac podkomisji, „gospodarności wydatkowania pieniędzy na tę komisję i przez tę komisję”. – „Od ponad trzech lat raczeni jesteśmy jakimś strasznym seansem nienawiści, który służy promocji tylko jednego polityka. Ta podkomisja dowieść miała tez Macierewicza wygłaszanych w Sejmie w trakcie prac jego zespołu. Po trzech latach okazuje się, że wszystkie te tezy to było jedno, wielkie kłamstwo, że przez trzy lata jedyne, co Polacy otrzymali z tej podkomisji to gigantyczny rachunek. W tej podkomisji nie ma badań, nie ma wyników prac, nie ma raportu, ale nie ma już nawet ekspertów. Nawet ci ludzie, którzy zaczynali pracę z panem Macierewiczem w tej podkomisji, już z dawno tej podkomisji uciekli” – powiedział Kierwiński. Zauważył też, że na internetowej stronie podkomisji nie ma informacji o jej składzie, a ostatnie informacje pochodzą sprzed roku.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Macierewicz psychol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Macierewicz psychol
Macierewicz psychol

Macierewicz to jedyneczka PiS do wyborów sąd nawet go nie przeslucha a dla swoich zwolenników jeszcze nakręci kilka kawałków w Rydzyk TV . Państwo PiS dba o swoich !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Sam se wypisał. Przypadek medyczny. Skoki z wieży na główkę wyraźnie nie służą Antoniemu Cwaj Wybuchen.