PO złoży wniosek do prokuratury w sprawie ataku na KOD w Radomiu

W konkursie dla dzieci nagrodą była broszura, a w niej hasła: „Tusk won”

Dla Platformy Obywatelskiej pobicie przez ONR i Młodzież Wszechpolską działaczy KOD w Radomiu to jeszcze jeden dowód na poparcie tezy, że policja nie panuje nad sytuacją w państwie. Takie zdarzenia, jak w Radomiu w ogóle nie powinny mieć miejsca. PO zapowiedziała, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie w sprawie zakłócenia demonstracji KOD w Radomiu.

„Potrafią wysłać setki, wręcz tysiące policjantów na ochronę miesięcznic smoleńskich i prezesa Kaczyńskiego, a nie potrafią ochronić demonstracji pokojowej w Radomiu. To są nieprawdopodobne rzeczy. To nie dzieje się w państwie normalnym” – mówił na specjalnej konferencji w Radomiu Sławomir Neumann z PO. Polityk przypomniał, że w Sejmie czeka wniosek w sprawie odwołania Mariusza Błaszczaka z funkcji szefa MSWiA. – „Te wczorajsze wydarzenia to jest kolejny argument obciążający ministra Błaszczaka i wiceministra Zielińskiego” – mówił Neumann.

Narodowcy też wydali – trzeba przyznać – kuriozalne oświadczenie. Informują, że udali się na miejsce organizowanej przez KOD pikiety, „aby wyrazić swoje krytyczne stanowisko” wobec prób wykorzystywania tragedii w Radomiu do własnych celów politycznych przez „organizację, w której szeregach nie brakuje ludzi poprzedniego systemu, w tym bandytów z SB oraz ZOMO”. Twierdząc, że jeden z kontrmanifestantów był przetrzymywany przez działaczy KOD, „udzielili mu pomocy, w wyniku której doszło do szarpaniny i wymiany ciosów obu grup”. Na nagraniach widać jednak wyraźnie, jak czterech narodowców bije jednego z uczestników demonstracji.

„Krytycznie przyglądamy się niektórym posunięciom rządzącej partii. Wbrew propagandzie „Gazety Wyborczej” i innych pism z gatunku fantastyki, nie wspieramy ani nie oczekujemy wsparcia rządu. Równocześnie jednak KOD i jemu podobne organizacje uznajemy za kontynuację tradycji targowickiej i jako wrogom Polski, mimo jazgotu mediów głównego nurtu, nie zamierzamy ustępować pola” – napisali w swoim komunikacie narodowcy.

Przypomnijmy – w sobotę ok. godz. 14 grupa działaczy Młodzieży Wszechpolskiej pojawiła się na manifestacji KOD-u, zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca’76. Narodowcy wykrzykiwali hasła, m.in. „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!” Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami. W pewnym momencie jeden z działaczy KOD został zaatakowany przez narodowców i doszło do bójki. Policja nie interweniowała, bo… nie było jej na miejscu.
(Źródło: wp.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
26 czerwca 2017 10:54

Widziałem tych „patriotów” spod znaku falangi już w 2015 zimą, podczas manifestacji na Szucha w obronie TK. Pewnie doszłoby wtedy do bijatyki, gdyby nie spory kordon policji, który oddzielał ich od manifestantów KOD. Dokładnie widać, iż nie przerobili żadnej lekcji z lat 20. i II wojny światowej, i w najlepsze kontynuują faszystowskie i bojówkarskie tradycje przedwojennego ONR. Ciekawe, czy władza , czyli pan Błaszczak, zapewni im w dalszym ciągu bezkarność i przyjmie za dobrą monetę wyjaśnienia typu: „udzieliliśmy pomocy” koledze gnębionemu przez KOD. Jeśli przyjmie, oznacza, że żyjemy w krainie Andrzeja Mleczki, gdzie wilk traci zaufanie do pilnowanych owieczek.

invictus
invictus
26 czerwca 2017 18:34

Te biedne, młodzieżowe bojówki pisuarów zostały sprowokowane! Propaganda wzięta wprost z nauk dr Gebelsa.Fałsz i obłuda w każdej wypowiedzi błaszczaków, mazurków, żalków(!!), jakich i im podobnych!